Fallout 4 po next-genowej aktualizacji działa dramatycznie. Bethesda zepsuła zamiast poprawić

Fallout 4

Wczoraj Bethesda oficjalnie udostępniła next-genowy path do Fallout 4, który — w założeniu — miał wprowadzić do gry kilka nowości i dostosować ją pod standardy aktualnej generacji konsol. Oczekiwania były spore, zwłaszcza teraz, kiedy na fali popularności serialu od Amazon ludzie chętnie poznają lub wracają do tej odsłony cyklu. Rzeczywistość okazała się jednak mniej kolorowa, bo aktualizacja narobiła więcej szkód niż pożytku…

Fallout 4 ze sporymi problemami po next-genowej aktualizacji

Fallout 4 w next-genowym wydaniu okazuje się prawdziwą kopalnią błędów, bugów i glitchy niezależnie od platformy, na której jest on ogrywany. Od wczoraj spora część graczy skarży się w mediach społecznościowych na szereg irytujących problemów, które skutecznie potrafią utrudniać (albo wręcz uniemożliwiać) zabawę w tej produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W tym przypadku mowa nie tylko o typowych dla Bethesdy błędach związanych z fizyką postaci czy obiektów, ale o problemach z zapisami stanów gry, niedziałającymi misjami. Fallout 4 ma problemy z działaniem na szerokich i ultraszerokich monitorach.

Wiele do życzenia pozostawia także wydajność, która na każdej platformie nie jest w stanie utrzymać stabilnej liczby klatek na sekundę w momentach, kiedy dość dużo dzieje się na ekranie. Dodatkowo Thomas Morgan z Digital Foundry potwierdza, że na konsolach Xbox Series X|S nie działa tryb wydajności. Opcję tą co prawda się włączyć, jednak po prostu się on nie aktywuje.

Jeśli chodzi o naprawę błędów, które znane są graczom od 2015 to… nadal nie wszystkie zostały naprawione i nadal da się zablokować sobie możliwość ukończenia wielu zadań pobocznych, nie robiąc przy tym nic szczególnego.

Nie tak to miało wyglądać i Bethesda zdaje sobie z tego sprawę i dość szybko opublikowali wpis, w którym potwierdzają, że zajmują się tą sprawą. Szkoda tylko, że zdecydowali się najpierw wydać aktualizację do Fallouta 4, a dopiero potem to łatać…

Źródło: Twitter/X: MF DUDE, Twitter/X: Thomas Morgan

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.