Gracze Fallout 4 mają dosyć next-genowej aktualizacji! Przywracają starszą wersję przy pomocy moda

Fallout 4 Fallout Boy Angry

Opóźnienie premiery next-genowej wersji Fallouta 4 dawało nadzieję, że Bethesda udostępni dopracowaną i stabilną aktualizację. Niestety, rzeczywistość okazała się całkowicie odmienna od oczekiwań, a gracze szybko zaczęli informować o licznych problemach, które napotkali po zainstalowaniu patcha. Do momentu usunięcia błędów jedynym rozwiązaniem jest przywrócenie starszych plików i zablokowanie pobierania łatek, a cały proces ułatwiają stworzone przez społeczność narzędzia.

Fallout 4 – popularne narzędzia usuwają next-genową aktualizację

Fallout 4 – najchętniej pobierane modyfikacje, które zostały opublikowane w ciągu ostatnich 2 tygodni (źródło: Nexus Mods)

Nowa aktualizacja mocno dała się we znaki wszystkim graczom Fallout 4. Oprócz błędów graficznych, problemów z wydajnością czy wczytywaniem zapisów, muszą zmagać się z także z niekompatybilnością z najpopularniejszymi modyfikacjami.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nic więc dziwnego, że w sieci szybko zaczęły pojawiać się poradniki na temat downgrade, czyli przywrócenia starszej wersji gry.

Chociaż cały proces można przeprowadzić ręcznie, to niemal natychmiast przygotowano rozwiązania dla mniej zaawansowanych osób.

Mowa tu o „STEAM – Skip Next Gen update” oraz „Fallout 4 Downgrader”. W ciągu zaledwie kilku dni obie modyfikacje zostały pobrane przez ponad 25 tys. unikalnych użytkowników Nexus Mods.

Pierwsza edytuje plik ACF (dzięki czemu Steam uznaje zainstalowaną wersję za najnowszą), a druga automatycznie pobiera i przywraca starszą wersję Fallouta 4.

Szybka reakcja społeczności cieszy, ale udostępnienie aktualizacji w tak fatalnym stanie technicznym nigdy nie powinno mieć miejsca. Według deklaracji Pomocy technicznej Bethesdy deweloperzy aktualnie badają przyczyny problemów uniemożliwiających uruchomienie modyfikacji po pobraniu next-genowego patcha.

Źródło: Nexus Mods, Nexus Mods

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.