Fallout 4 – znamy datę premiery next-genowej aktualizacji! Bethesda szykuje sporo nowości

Fallout 4 next-gen

Dziś święto fanów Fallouta. Właśnie zadebiutował poświęcony mu serial, a w dodatku Fallout 76 jest rozdawany w Prime Gaming za darmo. To jednak nie koniec niespodzianek, bo Bethesda ujawniła też datę premiery next-genowej aktualizacji do Fallouta 4.

Fallout 4 – data premiery next-genowej aktualizacji

Darmowa, next-genowa aktualizacja do Fallouta 4 była zapowiedziana dawno temu, ale dopiero teraz doczekała się szczegółów oraz daty premiery. Co nowego szykuje więc Bethesda?

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przede wszystkim konsole Xbox Series X|S oraz PS5 doczekają się trybów wydajności i jakości, co oznacza rozgrywkę w wyższej rozdzielczości i w 60 FPS. Naturalnie nie obejdzie się również bez poprawek stabilności.

Update nie ominie też PC-towych graczy. W przypadku komputerów deweloperzy obiecują nam obsługę szerokich i ultraszerokich ekranów, aktualizacje zadań oraz poprawki Creation Kitu. Ponadto osoby posiadające Fallouta 4 na Steamie, Microsoft Store i GOG-u otrzymają poprawki stabilności, modów i błędów. Gra będzie także dostępna w Epic Games Store oraz zweryfikowana dla Steam Decka.

Oczywiście to nie koniec, bo czym byłaby next-genowa aktualizacja bez nowej zawartości? Tutaj chodzi przede wszystkim o bezpłatne elementy klubu twórczości.

Fallout 4 next-gen
Fallout 4 – next-genowa aktualizacja

Najciekawiej jawi się wprowadzenie do fabuły „Ocalałych z Enklawy”. Naszym zadaniem będzie powstrzymanie Enklawy przed „szerzeniem jej niebezpiecznej ideologii i zyskaniem przyczółku we Wspólnocie”. Jednocześnie wraz z elementami warsztatowymi i mundurem pułkownika Enklawy, do gry trafi poniższa wydana wcześniej zawartość klubu twórczości:

  • Skórki Enklawy na broń
  • Skórki Enklawy na pancerze
  • Działko Tesli
  • Piekielny pancerz wspomagany
  • Pancerz wspomagany X-02
  • Ciężka spalarka

Przechodząc dalej, Fallout 4 wzbogaci się także o pakiet prowizorycznego uzbrojenia. Dzięki temu zwykłe przedmioty, takie jak wyrzutnia piłek baseballowych, gwoździarka i świnka-skarbonka, staną się standardowymi broniami.

Na koniec warto wspomnieć również o halloweenowej zawartości dla warsztatu. Dzięki temu będziemy mogli udekorować naszą osadę we wzorowane tym świętem elementy.

I to by było na tyle. Możemy więc teraz wspomnieć, że next-genowa aktualizacja do Fallouta 4 zadebiutuje już 25 kwietnia 2024 roku.

Źródło: Bethesda

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.