Fanowski projekt z Fallouta 4 robi furorę w sieci. Przypomina jedną z polskich atrakcji turystycznych

Vault Boy Polska

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wyrażana przez niektórych chęć zburzenia charakterystycznego budynku nie zmienia jednak faktu, że stał się on jedną z wizytówek naszego kraju za granicą. Teraz jego podobieństwa możemy doszukać się także w Falloucie 4, a wszystko to dzięki jednemu z fanów gry.

Jeden z graczy zbudował „sowiecki wieżowiec” w Falloucie 4. Budynek kojarzy się z Pałacem Kultury i Nauki

Fallout 4 sowiecki wieżowiec
„Sowiecki wieżowiec” w Falloucie 4

Jeden z fanów Fallouta 4 wpadł na ciekawy pomysł odwzorowania sowieckiego stylu budowania wieżowców w swojej ukochanej grze. Po ukończeniu pracy, jej efektami podzielił się na Reddicie. Projekt mocno spodobał się reszcie graczy, którzy uczynili go niemal najpopularniejszym ostatnio postem na liczącym ponad 35 milionów członków subreddicie poświęconym grom.

Autor pracy nie zdradził, z którego konkretnie budynku czerpał wzorce podczas realizacji swojego projektu. Komentującym jednak od razu skojarzył się on z warszawskim Pałacem Kultury i Nauki. Wieżowiec ten przez lata pozostawał najwyższym budynkiem w Warszawie, a za granicą stał się prawdziwą wizytówką naszego kraju.

Zobacz też: Najlepsze gry multiplayer

Przyglądając się sowieckiemu drapaczowi chmur z Fallouta 4, rzeczywiście możemy odnaleźć w nim wiele podobieństw do PKiN-u. Pokrewne budynki powstały jednakże w wielu miejscach byłego Związku Radzieckiego. Nie możemy więc być całkowicie pewni, że autor przeniósł do postapokaliptycznego świata właśnie ten konkretny warszawski wieżowiec.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z