Fallout 76 cieszy się ogromnym zainteresowaniem! Lawinowy wzrost liczby graczy po premierze serialu

Fallout 76

Premiera amazonowego serialu Fallout to okazała się jednym z ważniejszych wydarzeń pierwszej połowy 2024 roku w gamingu. Już kilkukrotnie wspominaliśmy, że na fali popularności tej adaptacji zyskały także gry, które zyskały niekiedy wręcz drugą młodość. Teraz potwierdzenie tego uzyskaliśmy od samych twórców, a największym beneficjentem zdaje się tutaj kontrowersyjny Fallout 76.

Fallout 76 z milionem graczy jednego dnia

Na oficjalnym twitterowym profilu marki Fallout pojawił się wpis, w którym twórcy informują, że Fallout 76 w ciągu jednego dnia przyciągnął na wszystkich dostępnych platformach ponad milion graczy. Jest to wynik co najmniej niesamowity, zwłaszcza że mowa o grze z 2018 roku, której debiut stał wówczas pod znakiem niemałych kontrowersji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, w dodatkowym komentarzu potwierdzono, że całkowita liczba graczy, którzy w ciągu jednego dnia zagrali w jakąkolwiek produkcję z cyklu Fallout na dowolnej platformie przekroczyła aż 5 milionów. Nadal więc jest to wynik godny pozazdroszczenia, pokazujący jednocześnie, że serial znacząco przyczynił się do rozpowszechnienia tego postnuklearnego IP w oczach sporej grupy odbiorców.

Dziękujemy ponad milionowi z Was, którzy przeżyli z nami przygodę w Falloucie 76 w ciągu jednego dnia… i prawie pięciu milionom we wszystkich grach Fallout w ciągu jednego dnia.

Wpis na twitterowym koncie marki Fallout

Jak więc widać, dobrze poprowadzony serial jest w stanie przyczynić się do wzrostu popularności danego IP, przyczyniając się do swoistego renesansu zainteresowania. Co ciekawe, Amazon niedawno zapowiedział, że powstanie drugi sezon tej ekranizacji, więc wyniki mogą być w przyszłości jeszcze lepsze. A czy Wy ulegliście ponownie magii serii Fallout? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.