Wiemy, kto pierwszy użył broni atomowej w serii Fallout. Zagadka rozwiązana po 26 latach!

Fallout Chiny USA

Akcja gier z serii Fallout rozgrywa się w alternatywnej wersji przyszłości, przedstawiając losy ludzkości ocalałej po wojnie nuklearnej. Mimo że konflikt między Chinami a Stanami Zjednoczonymi został przez twórców stosunkowo szczegółowo opisany, to fani przez lata zastanawiali się, które państwo jako pierwsze zdecydowało się na sięgnięcie po atomowy arsenał. Tim Cain, jeden z projektantów Fallouta, udzielił odpowiedzi na nurtujące graczy pytanie.

Fallout – kto pierwszy sięgnął po broń atomową? Projektant gry rozwiewa wątpliwości

Wywiad z Timem Cainem o serii Fallout

W zamieszczonym na kanale TKs-Mantis materiale Tim Cain ujawnił, w jakim kierunku potoczyłby się rozwój cyklu Fallout, gdyby nie zakończył współpracy z Interplay Entertainment. Cain stwierdził, iż wykorzystanie silnika 3D byłoby nieuniknione, jednak chciałby przenieść rozgrywkę na inne kontynenty. Dodał również, że choć Stany Zjednoczone zostały jako pierwsze zaatakowane przy użyciu broni atomowej, to nie są bez winy.

Przecież my [Amerykanie] nie byliśmy tymi dobrymi. Zostaliśmy zbombardowani z prostego powodu: broń biologiczna była zakazana, a Chiny w jakiś sposób odkryły, że pracujemy nad FEV. Kazali nam przestać, a my na to „W porządku”. Mimo to kontynuowaliśmy.

Tim Cain

W świecie Fallouta skrótem FEV (Forced Evolution Virus) określa się wirusa, który powstał podczas opracowywania lekarstwa na plagę pustoszącą Stany Zjednoczone, a także sposobu na ochronę przed chińską bronią biologiczną. Jego działanie było dalekie od zamierzonego, ponieważ na skutek infekcji powstali Supermutanci, czyli ludzie dysponujący nadzwyczajną siłą i odpornością na promieniowanie.

Przeczytaj także: Najlepsze tanie gry na Steam

Tym samym po 26 latach od premiery gry Fallout w końcu poznaliśmy genezę Wielkiej Wojny. Chińczycy postanowili uchronić się przed ewentualnym atakiem biologicznym, zrzucając ładunki atomowe na Stany Zjednoczone.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.