Fallout London nie zadziała dobrze na Fallout 4 Next-Gen. Najnowsza wersja jest zbyt „niestabilna”

Fallout London

W najbliższym czasie Fallout 4 doczeka się ogromnej modyfikacji zatytułowanej Fallout London, która dodaje grze naprawdę wiele nowej zawartości. Jakiś czas temu okazało się, że z powodu wydania next-genowej aktualizacji do podstawowej wersji gry, premiera tego projektu musiała zostać przeniesiona. Teraz okazuje się, że nawet liczne aktualizacje i poprawki wprowadzone przez Bethesdę nie pomogły i gracze będą musieli poznawać moda na starszej wersji tego tytułu.

Fallout London nie uruchomi się na next-genowej wersji Fallout 4

W miniony weekend ekipa Team Folon odpowiedzialna za moda Fallout London poinformowała, że uruchomienie projektu będzie możliwe tylko i wyłącznie na starszej wersji Fallout 4. Oznacza to, że nie będzie ona wspierać wszystkich nowości i poprawek, które Bethesda zdecydowała się wprowadzić w ramach wydanej w kwietniu 2024 roku next-genowej aktualizacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na potrzeby tego rozwiązania autorzy moda zdecydowali się dodać do niego downgrader, który ma pozwolić przywrócić starszą wersję gry bez żadnych większych problemów. Wówczas wiele osób zastanawiał się, czemu — pomimo wszystkich wcześniejszych zapowiedzi i komunikatów — Fallout London nie trafi na next-genową wersję?

Fallout London
Fallout London

Odpowiedź jest bardzo prozaiczna — najnowsza wersja, którą przygotowała Bethesda, jest zbyt niestabilna. W komunikacie opublikowanym na dedykowanym serwerze Discord (via. Ars Technica) kierownik projektu zaznaczył, że next-genowy Fallout 4 po prostu nie działa zbyt dobrze i to nawet po wielu aktualizacjach.

O 11:00 odkryliśmy, że next-genowa wersja [Fallouta 4] nadal jest niestabilna i to nawet po aktualizacjach. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się przejść na starszą wersję gry.

Dean Carter, kierownik projektu Fallout London

Jak więc widać Bethesda nie tyle nie ułatwia sprawy entuzjastom z Team Folon, a wręcz nieumyślnie rzuca im kłody pod nogi. Nie jest to zbyt przyjemna sytuacja, ale samym moderom zdaje się to niespecjalnie przeszkadzać, albo cechują się oni gigantycznym wręcz zapałem.

Pozostaje mieć nadzieję, że ekipa odpowiedzialna za Fallout London nie natrafi już na większe problemy i mod trafi wreszcie w ręce graczy. Może być to bowiem największa tego rodzaju inicjatywa graczy, która jeszcze bardziej uzupełni to uniwersum. Czekacie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Ars Technica , eurogamer.net

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.