Dzwonił 2012, chce Nintendo Wii U z powrotem. Czyli jak fani śmieją się z PlayStation Project Q

Project Q kontroler Nintendo Wii U

Wczorajszej nocy mogliśmy zapoznać się z pierwszym oficjalnym spojrzeniem na Project Q. To nowy handheld Sony, który jednak nie będzie „samodzielnym” urządzeniem, a zamiast tego umożliwi nam strumieniowanie rozgrywki z PS5. Fakt ten – jak i ogólny wygląd konsoli – odbiły się echem wśród społeczności fanów, którzy dosyć szybko zaczęli wyśmiewać nowy pomysł Sony.

Fani PlayStation wyśmiewają Project Q

APOLOGIZE TO THE WII U RIGHT NOW pic.twitter.com/8b9DZtRb9q

— Ultima📛 | #вʟм (@UltimaShadowX) May 24, 2023

APOLOGIZE TO THE WII U RIGHT NOW pic.twitter.com/8b9DZtRb9q

— Ultima📛 | #вʟм (@UltimaShadowX) May 24, 2023

W gruncie rzeczy trzeba przyznać, że porównanie Project Q do kontrolera Nintendo Wii U jest dosyć trafne. Pad do konsoli „Wielkiego N” z 2012 roku już wtedy umożliwiał nam przeniesienie rozgrywki z wielkiego ekranu na mniejszy oraz przenośny. Takie rozwiązanie nie znalazło jednak większego poklasku wśród graczy, zwłaszcza z powodu wiążących się z nim problemów technicznych.

Żarty z Project Q trwają jednak nie tylko w ramach nawiązania do Wii U. Część fanów przygotowała na szybko w domach własne projekty wyglądu handhelda. Trzeba przyznać, że udało im się wykazać kreatywnością nie mniejszą od oficjalnych projektantów Sony.

PlayStation Project Q żart fana
Wygląda niczym prawdziwy Project Q! Źródło: Reddit

Wiele wskazuje również na to, że niektórzy dostali już Project Q do testów. A przynajmniej posiadają w domu urządzenie, które na pierwszy rzut oka niczym się od niego nie różni. 😉

Thank you @PlayStation for sending me the Q handheld for testing 👀 🔥 pic.twitter.com/MmpimSZ1wx

— 🇩🇴 Xbox_Serious_X|S 🇺🇸 (@Xbox_Series_XS) May 24, 2023

Thank you @PlayStation for sending me the Q handheld for testing 👀 🔥 pic.twitter.com/MmpimSZ1wx

— 🇩🇴 Xbox_Serious_X|S 🇺🇸 (@Xbox_Series_XS) May 24, 2023

Zobacz też: Mikrofon do nagrywania – najlepsze modele

Cóż, Sony na pewno liczyło na rozgłos związany z zapowiedzią swojej nowej… konsoli? Z drugiej strony z pewnością nie o taką konkretnie sławę chodziło.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.