Fanowska gra ze Shrekiem przypomina God of War i Diablo. Jest dziwna, ale możesz ją pobrać za darmo

Unknown Ogre simulator

Wydaje się, że niektóre gry nie powinny nigdy powstać, a tym bardziej odnieść sukcesu. Kiedy jednak połączy się znaną na całym świecie postać z innowacyjnym pomysłem, efektem może być bardzo intrygujący projekt. Ostatnio niezależny deweloper, znany na YouTube pod pseudonimem Fat Dino, po raz kolejny zaskoczył graczy ciekawą produkcją.

Fanowska gra ze Shrekiem w roli głównej przypomina God of War i Diablo, a do tego zachwyca graczy

YouTuber, który ma już na swoim koncie kilka ciekawych produkcji, podzielił się z widzami najnowszym projektem wykonanym przy użyciu Unreal Engine 4. Tym razem jednak niezależny twórca Fat Dino postanowił przekroczyć granice oczekiwań fanów i zaprezentować intrygującą grę o tytule „Unknown Ogre Simulator„. „Symulator Nieznanego Ogra” czerpie inspiracje z filmów o Shreku, a sama rozgrywka przypomina inne, bardzo popularne gry.

Tytuł w pełni oddaje klimat i estetykę znaną z animowanych przygód zielonego ogra. Jednak co zaskakuje najbardziej, produkcja charakteryzuje się mechaniką niezwykle zbliżoną do gier takich jak God of War czy Diablo. To przedziwne połączenie, podobnie jak w przypadku gry z Kratosem w roli głównej, oferuje między innymi rozgrywkę z trzecioosobowego widoku, możliwość rozwoju postaci czy walki z hordami przeciwników.

Dodatkowo niezależna produkcja dewelopera Fat Dino pozwala graczom między innymi wykonywać potężne uderzenia cyklonu, co przypomina ataki dostępne w Diablo. W „Symulatorze Nieznanego Ogra” znajdziemy także inspirowany popularnym hack’n’slashem interfejs z kulami zdrowia i many, które są umieszczone w charakterystyczny dla serii sposób. Sama akcja gry dzieje się natomiast na słynnym bagnie, gdzie spotkamy znane z serii Shrek postacie, w tym Kota w Butach czy Pinokia.

Zobacz też: Najlepsze gry singleplayer

Kup Diablo 4

Choć „Symulator Nieznanego Ogra” jest projektem fanowskim, podobieństwo pewnych elementów do znanych gier połączone z postacią Shreka wzbudza spore zainteresowanie. W dodatku, wielu graczy wciąż wyczekuje dużego tytułu AAA, który osadzony będzie w bajkowym świecie sympatycznego ogra. Na ten moment pozostaje nam jedynie cieszyć się niezależną produkcją od Fat Dino, którą jest w pełni darmowa i dostępna na platformie itch.io.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.