Far Cry Multiplayer może odświeżyć znaną markę. Ubisoft ma spore nadzieje wobec projektu

Far Cry 5

Od pewnego czasu pojawiają się coraz to nowe wieści na temat kolejnej odsłony cyklu Far Cry. Tym razem Ubisoft ma ponoć zdecydować się na pewne odstępstwo od utartych schematów i oferować wyłącznie rozgrywkę sieciową. Nowe doniesienia zdają się sugerować, że może to być dla marki swoiste odświeżenie.

Far Cry Multiplayer może rzeczywiście sporo namieszać w ramach znanego IP

Far Cry 6
Far Cry 6

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Toma Hendersona nowa odsłona Far Cry Multiplayer (nazwa hipotetyczna) będzie produkcją multiplayer opierającą się na zasadach extraction shootera. Istotnym elementem mają być tutaj elementy survivalowe oraz wytwarzanie przedmiotów.

Kolejnym elementem ma być zbieranie sprzętu, a także rozwój postaci, dzięki któremu możliwe będzie odblokowywanie kolejnych perków. Ciekawym pomysłem zdają się także kontrakty, których wypełnianie ma być istotnym elementem zabawy.

Nie zabrakło też informacji o kryjówce, która ma być nie tylko bezpiecznym miejscem, ale też świetną okazją na przeorganizowanie swojego ekwipunku. Będzie to szczególnie ważne w kontekście doniesień o funkcji permadeath, która bezapelacyjnie dodatkowo podnosi poziom trudności, ale oferuje cenne nagrody.

Przeczytaj też: Gry podobne do The Forest

Far Cry Multiplayer ma zadebiutować w okolicach kwietnia 2025 roku, a więc jeszcze przed Far Cry 7. Wydaje się to dość długie oczekiwanie, jednak jeszcze przed tym mamy się doczekać specjalnej wersji alfa, która pojawi się w przyszłym roku. Czekacie na nową, sieciową produkcję od Ubisoftu? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.