FIFA 22 dostanie crossplay. Lada moment ruszą testy

FIFA 22

Crossplay w FIFIE 22 stanie się faktem. Electronic Arts zapowiedziało, że już niedługo ruszą testy wyczekiwanej funkcji, która pozwoli na wspólną zabawę graczom z różnych platform. Mimo że najnowsza odsłona FIFY miała swoją premierę już kilka ładnych miesięcy temu, to dobrze wiedzieć, że twórcy wciąż opracowują nową zawartość.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 98% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

FIFA 22 z crossplayem

FIFA 22 crossplay

Crossplay w FIFA 22 to coś, o co prosiło wielu graczy. Testy funkcji rozgrywki międzyplatformowej w hicie od EA rozpoczną się już niedługo i obejmą grę w wersji na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz Google Stadia. Mówiąc prościej, w przyszłości gracze z tych właśnie platform będą mogli uczestniczyć we wspólnej zabawie — użytkownicy Switcha i PC zostali pominięci.


Funkcję crossplayu w FIFIE 22 w ramach opisywanych testów sprawdzimy jedynie w dwóch trybach: sezonach online i meczach towarzyskich online. Warto tu zaznaczyć, że gracze nie zostaną uwzględnieniu w testach wbrew swojej woli. Kiedy rozgrywką międzyplatformowa zawita już w najnowszej FIFIE, to w menu głównym w prawym dolnym rogu pojawi się opcja włączenia lub wyłączenia crossplayu. Aby przetestować nową funkcję, trzeba będzie oczywiście ją włączyć. Co ciekawe, w widgecie pojawi się również opcja wyszukiwania znajomych z różnych platform do wspólnej rozgrywki.

Przeczytaj też: Jak wyłączyć crossplay na Xboxie

Więcej o nadchodzących testach crossplayu w FIFIE 22 można przeczytać na stronie EA. Kiedy testy już wystartują, to na pewno o tym napiszemy. Będziecie korzystać z tej funkcji? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.