FIFA 22 dostanie crossplay. Lada moment ruszą testy

FIFA 22

Crossplay w FIFIE 22 stanie się faktem. Electronic Arts zapowiedziało, że już niedługo ruszą testy wyczekiwanej funkcji, która pozwoli na wspólną zabawę graczom z różnych platform. Mimo że najnowsza odsłona FIFY miała swoją premierę już kilka ładnych miesięcy temu, to dobrze wiedzieć, że twórcy wciąż opracowują nową zawartość.

FIFA 22 z crossplayem

FIFA 22 crossplay

Crossplay w FIFA 22 to coś, o co prosiło wielu graczy. Testy funkcji rozgrywki międzyplatformowej w hicie od EA rozpoczną się już niedługo i obejmą grę w wersji na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz Google Stadia. Mówiąc prościej, w przyszłości gracze z tych właśnie platform będą mogli uczestniczyć we wspólnej zabawie — użytkownicy Switcha i PC zostali pominięci.

Funkcję crossplayu w FIFIE 22 w ramach opisywanych testów sprawdzimy jedynie w dwóch trybach: sezonach online i meczach towarzyskich online. Warto tu zaznaczyć, że gracze nie zostaną uwzględnieniu w testach wbrew swojej woli. Kiedy rozgrywką międzyplatformowa zawita już w najnowszej FIFIE, to w menu głównym w prawym dolnym rogu pojawi się opcja włączenia lub wyłączenia crossplayu. Aby przetestować nową funkcję, trzeba będzie oczywiście ją włączyć. Co ciekawe, w widgecie pojawi się również opcja wyszukiwania znajomych z różnych platform do wspólnej rozgrywki.

Przeczytaj też: Jak wyłączyć crossplay na Xboxie

Więcej o nadchodzących testach crossplayu w FIFIE 22 można przeczytać na stronie EA. Kiedy testy już wystartują, to na pewno o tym napiszemy. Będziecie korzystać z tej funkcji? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z