FIFA 23 jest na dobrej drodze, aby stać się największym tytułem w historii serii. EA chwali się wynikami

FIFA 23

Nie ulega większym wątpliwościom fakt, że na świecie nie ma obecnie drugiej tak bardzo popularnej serii gier piłkarskich, jak FIFA od Electronic Arts. Najnowsza odsłona tego cyklu z dopiskiem „23” jako ostatnia część, która powstaje we współpracy z międzynarodową organizacją piłkarską, zdaje się zarazem najlepszą pod kątem sprzedażowym. „Elektronicy” ostatnio opublikowali bardzo ciekawe informacje.

REKLAMA

FIFA 23 w ostatnim kwartale cieszyła się rekordowym zainteresowaniem

FIFA 23
FIFA 23

Według najnowszych wyników finansowych opublikowanych przez Electronic Arts przychody ze sprzedaży gier z serii FIFA wzrosły w ciągu roku o 4%. Duża w tym zasługa właśnie FIFY 23, która według sprawozdania cieszyła się w trzecim kwartale roku fiskalnego 2023 rekordowym zainteresowaniem.

Co ciekawe, to wzrost zainteresowania tą serią na rynku amerykańskim. CEO Electronic Arts podczas wideokonferencji związanej właśnie z publikacją raportów finansowych przekazał, że sprzedaż gier z serii FIFA w USA wzrosła aż o 50% w skali rok do roku.

Przedstawiciele EA jasno stwierdzili, że FIFA 23 ma „tempo, aby stać się największym tytułem w historii całej franczyzy”.

Przeczytaj też: Monitor do 500 zł — najlepsze modele

Informacje te nie zaskoczą zbyt wielu osób, zwłaszcza że już przy okazji premiery FIFY 23 informowaliśmy, że tytuł ten cieszy się rekordową popularnością, sprzedając się w 10 milionach egzemplarzy. Na koniec pozostaje pytanie, czy koniec współpracy EA i organizacji FIFA, a co za tym idzie zmiana nazewnictwa nowej gry piłkarskiej od Kanadyjczyków, wpłynie w jakiś sposób na popularność tej serii? Czas pokaże.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!