FIFA 23 zbombardowana negatywnymi opiniami w sklepie Steam. Wszystkiemu winny nowy anty-cheat

FIFA 23

Długo oczekiwany debiut FIFY 23 już za nami. Wszyscy zainteresowani tym tytułem mogą „wskoczyć” na wirtualne boiska i oddać się piłkarskim emocjom. No, prawie wszyscy, bo okazuje się, że pecetowi gracze mają bardzo poważne problemy z uruchomieniem nowej odsłony piłkarskiej gry od EA. Widocznie premiera gier z serii FIFA bez poważnych potknięć to nie premiera.

REKLAMA

Nowy anty-cheat zaimplementowany w FIFIE 23 stwarza wiele problemów posiadaczom pecetów

FIFA 23 Steam
FIFA 23 – karta produktu w sklepie Steam

Nie tak dawno informowaliśmy, że „Elektronicy” wraz z premierą FIFY 23 na PC wprowadzą zupełnie nowy system anty-cheat nazwany EAAC, który miał pozbyć się cheaterskiego oprogramowania. Okazało się, że nowe zabezpieczenia są na tyle skuteczne, że… wyeliminowały z gry też uczciwych graczy. Sfrustrowani posiadacze pecetowego wydania gry postanowili dać upust emocjom, bombardując tytuł negatywnymi recenzjami.

W momencie pisania tego newsa opinie na temat FIFY 23 są, jak widać na powyższej grafice, „w większości negatywne”. Użytkownicy skarżą się głównie na to, że gra po prostu się nie uruchamia, a wszystkie dotychczasowe metody, polecane przez inne osoby, nie działają. Częstym przypadkiem jest także sytuacja, w której jeśli już uda się odpalić FIFĘ, to zawiesza się ona na ekranie startowym. Poniżej widać zaś niektóre z delikatnie mówiąc, niepochlebnych komentarzy.

FIFA 23 Steam Komentarze
Opinie niezadowolonych graczy w karcie produktu FIFA 23

Szczęśliwcy, którzy jakimś cudem dali radę włączyć tę produkcję narzekają na znaczący spadek wydajności gry. Jeden z dociekliwych graczy zauważył, że EAAC zużywa aż 30% zasobów procesora. Nie ma co ukrywać, że kłóci się to z wcześniejszymi zapewnieniami Electronic Arts, jakoby nowy system zabezpieczeń miał nie wpłynąć drastycznie na działanie gry.

Przeczytaj też: Jak przyśpieszyć laptopa?

Co ciekawe, o kłopotach pecetowej wersji FIFY 23 wiadomo było już od czasu wczesnego dostępu. EA nie odniosło się jeszcze do całej sprawy, więc na rozwiązanie tego problemu posiadacze „blaszaków” muszą jeszcze trochę poczekać. Jeśli ktoś po przeczytaniu tego tekstu nadal zastanawia się nad zakupem FIFY 23 na PC lub Xboxy to zalecamy skorzystania z opisanej przez nas promocji.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!