Wrażliwi gracze Final Fantasy 16 mogą odetchnąć z ulgą. Nowa aktualizacja wprowadza ważną zmianę

Final Fantasy 16

Final Fantasy 16 zostało niezwykle pozytywnie przyjęte zarówno przez krytyków jak i graczy. Od momentu premiery gra odniosła spory sukces komercyjny, choć nie obyło się bez uwag od strony fanów produkcji. Twórcy jednak pracują nad udoskonaleniem doświadczeń z rozgrywki i udostępnili właśnie aktualizację 1.03 do Final Fantasy 16, która wprowadza ważne dla wielu osób zmiany.

Najnowsza aktualizacja Final Fantasy 16 wprowadza ważne zmiany w zakresie funkcji motion blur

Choć aktualizacja 1.03 do Final Fantasy 16 nie należy do największych, wprowadza ważne dla wielu osób zmiany. Od teraz fani gry mogą między innymi dostosować wartość motion blur, a także wyłączyć opcję automatycznego podążania kamery za postacią zarówno w trakcie walki, jak i podczas ruchu gracza. Dzięki wprowadzonym zmianom osoby, które doświadczały nudności lub zawrotów głowy w związku z wysokim natężeniem rozmycia obrazu, mogą ograniczyć te dokuczliwe objawy.

Aktualizacja 1.03 dodaje także trzy nowe schematy kontrolera, poprawia stabilność, a także błędy w tekście gry. Dodatkowo Square Enix umożliwili użycie hasztagu #FF16 podczas przesyłania zrzutów ekranu i klipów z rozgrywką na Twittera oraz YouTube. Zmieniona została także maksymalna wartości opcji czułości kamery.

Zobacz też: Najlepsze gry visual novel

Kup Final Fantasy 16

Mimo że funkcja motion blur nadaje płynności i dynamizmu animacji, może wpływać negatywnie na odczucia niektórych graczy, szczególnie gdy są wrażliwi na tego rodzaju efekty wizualne. Square Enix najwyraźniej dba jednak o to, aby doświadczenia z Final Fantasy 16 były jak najlepsze dla możliwie dużej liczby osób. Przypominamy także, że produkcja zadebiutowała 22 czerwca 2023 roku i jest dostępna wyłącznie na PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.