Pierwsze recenzje Final Fantasy 16 mówią jasno: to gra niemal idealna! Produkcja oddaje magię serii

Final Fantasy 16 oceny

Już jutro fani Final Fantasy będą mogli cieszyć się rozgrywką w niezwykle wyczekiwanej kontynuacji serii. Udostępniony został także preload produkcji, dzięki czemu gracze mogą już rozpocząć wczesne pobieranie gry na swoje konsole PlayStation 5. Nadciągająca premiera oznacza jednak również, że pojawiły się pierwsze recenzje Final Fantasy 16, które nie pozostawiają złudzeń – tytuł jest niemal perfekcyjny.

Pierwsze recenzje Final Fantasy 16 nie pozostawiają złudzeń. Mamy do czynienia z niemal idealną produkcją

Zwiastun Final Fantasy 16

Dziś zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje Final Fantasy 16. W serwisie Metacritic gra ma obecnie średnią ocen wynoszącą 88 natomiast na Opencritic – 91. Jak możemy wywnioskować, produkcja zrobiła na recenzentach ogromne wrażenie pod wieloma aspektami, a przez niektórych jest już nawet określana mianem „epickiej”.

Recenzenci zwracają w dużej mierze uwagę na to, jak różne jest Final Fantasy 16 od pozostałych części serii. Podkreślają równocześnie, że choć zaszły odważne zmiany w rozgrywce i narracji, gra doskonale oddaje magię znaną graczom z poprzednich odsłon. Krytycy chwalą też między innymi świetną historię, mistrzowsko wyreżyserowane przerywniki filmowe czy dynamiczny charakter walk, które nie są już turowe. Wielu z nich wskazuje także na „epickość” gry oraz na to, jak „kompletna” jest ta produkcja.

Z drugiej strony jednak pojawiają się minusy, choć nie jest ich szczególnie dużo. Mówi się tutaj między innymi o tym, że gra jest chaotyczna, a zadanie poboczne są „najnudniejsze w historii Final Fantasy”. Niektórzy krytycy zwrócili również uwagę na „zbyt rozdmuchaną fabułę”.

Przykładowe recenzje Final Fantasy 16:

 1. GameRant – 10/10
 2. GamingBolt – 10/10
 3. CGMagazine – 10/10
 4. Gamepressure – 9,5/10
 5. IGN – 9/10
 6. GameSpot– 9/10
 7. Push Square – 9/10
 8. GamesRadar+ – 4,5/5
 9. Game Informer – 8,5/10
 10. Digital Trends – 3/5
 11. Eurogamer – 3/5

Przeczytaj też: Kody do The Sims 3

Kup Final Fantasy 16

Jak możemy zauważyć, oceny wskazują na to, że mamy do czynienia z niezwykle dopracowaną grą, przez wielu uważaną za niemal idealną. Większość redakcji bardzo chwali Final Fantasy 16 jako całość, a pojawiające się głosy krytyki są rzadkością. Deweloperzy ze Square Enix mogą być zatem dumni ze swojej pracy i zacząć świętowanie doskonałego odbioru produkcji wśród recenzentów. A czy Was te oceny przekonały do zakupu gry? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.