Final Fantasy 16 wreszcie na Xboxach?! Twórca wprost mówi, żeby gracze „byli czujni”

Final Fantasy 16

Jedną z gier, która w 2023 roku dość zauważalnie wzbogaciła portfolio PlayStation 5, było Final Fantasy XVI od Square Enix. Produkcja została przyjęta przez recenzentów i graczy naprawdę bardzo ciepło i wiele osób, które nie posiada konsoli od Sony, nadal czeka na wydanie tej pozycji na innych platformach. Najnowszy komunikat wskazuje na to, że niebawem może dojść do swoistego przełomu.

Final Fantasy 16 najwidoczniej trafi na kolejne platformy

Przy okazji ostatniego świętowania pierwszej rocznicy premiery Final Fantasy 16, twórcy podzielili się z graczami kolejną wiadomością dotyczącą dalszej przyszłości tej pozycji. Co ciekawe, w wiadomości podkreślono, że ekipa już pracuje nad przygotowaniem portu na PC, co dla pewnej grupy odbiorców może być świetną wiadomością.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Minął już rok od premiery Final Fantasy 16. Dziękujemy wszystkim, którzy grali w naszą grę! W imieniu całego zespołu chciałbym wyrazić wdzięczność wobec Was wszystkich.

Od tego czasu wydaliśmy epizody DLC „Echoes of the Fallen” i „The Rising Tide” i mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się przy nich bawią. Zespół deweloperów ciężko pracuje obecnie nad edycją na PC.

Chcielibyśmy, aby Final Fantasy 16 było dostępne dla jak największej liczby osób, więc bądźcie czujni. Dziękujemy za dalsze wsparcie dla Final Fantasy 16!

Hiroshi Takai, główny reżyser Final Fantasy 16

Szczególnie ostatni akapit rozbudził wśród graczy spore nadzieje, bo stwierdzenie, jakoby twórcy chcieli dotrzeć do jak największej liczby graczy, pozwala sugerować wydanie gry nie tylko na PC, ale też na konsolach Xbox. Na pewno byłoby wielkie święto dla każdego posiadacza sprzętów od Microsoftu, zwłaszcza że jest to jedna z bardziej oczekiwanych gier właśnie na tej platformie.

Samo Square Enix jakiś czas temu zapowiedziało postawienie na bardziej „agresywną multiplatformowość”, a więc tego rodzaju decyzja nie powinna nikogo dziwić. Inna sprawa, że umowa na wyłączność z Sony nie była dożywotnia, co wskazuje, że faktycznie coś może być na rzeczy. Trzeba więc czekać i rzeczywiście być czujnym.

Źródło: Twitter/X:finalfantasyxvi

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.