Final Fantasy 16 może trafić na Xboxy Series X|S po premierze na PC

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI to zdecydowanie jedna z najciekawszych odsłon serii. Po wydaniu zapowiedzianego wcześniej drugiego dodatku zespół tworzący grę skupi się w pełni na porcie na PC. A po nim może przyjść czas na wersję dla Xboxów Series X|S.

Final Fantasy 16 trafi na Xboxy Series X|S?

Zwiastun Final Fanatasy 16

Final Fantasy 16 było jedną z największych premier ekskluzywnych na PS5 w 2023 roku. Gra jest dostępna na konsoli Sony na wyłączność tylko przez przynajmniej rok, a wersja PC jest już w przygotowaniu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wydaje się jednak, że Square Enix na tym nie poprzestanie. W ostatnim wywiadzie dla Noisy Pixel producent Final Fantasy 16 zdradził, że jego zespół „ma nadzieję” przenieść grę na inne platformy. Naturalnie najprawdopodobniej miał na myśli Xboxy Series X|S.

Kiedy wersja PC zostanie wydana, mamy nadzieję, że przeniesiemy (grę) również na inne platformy. Nie chodzi tu jednak o fabułę, a bardziej o przeniesienie jej na inne platformy. Jest więc poczucie, że chociaż projekt nadal trwa, nie ma poczucia smutku i konieczności opuszczenia ich.

Naoki Yoshida

Jak więc widać, Square Enix prawdopodobnie rzeczywiście główkuje nad wydaniem Final Fantasy 16 na Xboxach. Ponadto już wcześniej pojawiły się plotki, że gra w tej wersji jest w rzeczy samej opracowywana.

Na razie musimy jednak zejść na ziemię. Póki co nie ma nawet jeszcze daty wydania PC-towej edycji Final Fantasy 16. Przed nami debiut drugiego rozszerzenia do gry, więc może po jego opublikowaniu dowiemy się nieco więcej.

Tymczasem przypomnijmy, że Final Fantasy 16 pojawiło się na rynku w czerwcu 2023 roku. Jak zaznaczyliśmy wcześniej, gra na razie jest dostępna wyłącznie na PS5.

Źródło: Gamingbolt, Noisy Pixel

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.