DLC do Final Fantasy XVI z oficjalną datą premiery! Dodatek trafi do graczy za niecały miesiąc

Final Fantasy XVI The Rising Tide

W trakcie ceremonii wręczenia nagród The Game Awards 2023 zapowiedziane zostały dwa dodatki do Final Fantasy XVI – Echoes of the Fallen oraz The Rising Tide. Pierwszy z nich zadebiutował zaraz po wcześniej wspomnianej gali, natomiast na drugie rozszerzenie gracze musieli poczekać do 2024 roku. Cierpliwość fanów została jednak wynagrodzona, a DLC zadebiutuje już za niecały miesiąc.

Final Fantasy XVI – The Rising Tide – dodatek zadebiutuje za niecały miesiąc

Zwiastun Final Fantasy XVI – The Rising Tide (DLC)

Final Fantasy XVI był jedną z najlepszych gier 2023 roku. Średnia ocen od krytyków wyniosła odpowiednio 87 w serwisie Metacritic oraz 89 na portalu OpenCritic. Nic więc dziwnego, że twórcy postanowili stworzyć DLC dla tytułu, który zdobył tak duże uznanie. Pierwsze z nich, czyli Echoes of the Fallen, zostało udostępnione graczom zaraz po gali The Game Awards 2023, na której produkcja od studia Square Enix zdobyła nagrodę za najlepsze udźwiękowienie oraz muzykę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na drugie rozszerzenie, czyli The Rising Tide fani byli zmuszeni poczekać do 2024 roku, a szczegóły dotyczące dodatku zostały zdradzone właśnie dzisiaj, na wydarzeniu PAX East. Dowiedzieliśmy się też, że DLC do Final Fantasy XVI zadebiutuje 18 kwietnia 2024 roku, czyli za niecały miesiąc. Przy okazji tej zapowiedzi twórcy udostępnili zwiastun prezentujący zarówno fabułę jak i rozgrywkę. Cena za dodatek w Polsce wyniesie ok. 80 zł.

Pomimo iż Final Fantasy XVI debiutowało na PlayStation 5 w czerwcu 2023 roku, to użytkownicy PC wciąż czekają na port tej produkcji. Jeden z twórców potwierdził jednak ostatnio, że wersja gry na komputery osobiste jest już na końcowym etapie produkcji, a tytuł powinien trafić do fanów w najbliższych kilku miesiącach. Dajcie znać czy czekacie zarówno na port PC podstawowej wersji gry jak i na dodatek The Rising Tide!

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.