Prace nad Final Fantasy 16 w końcowej fazie. Jeden z twórców uspokaja graczy

Final Fantasy XVI

Final Fantasy 16 zapowiedziano w 2020 roku i wtedy też dostaliśmy pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji Square Enix. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się jednak, że rozwój gry został opóźniony o blisko 6 miesięcy. Kolejne informacje o produkcji mieliśmy poznać wiosną i okazuje się, że twórcy dotrzymali słowa. Według słów jednego z nich prace nad Final Fantasy 16 są już na ukończeniu.

Final Fantasy 16 prawie skończone — zapewnia twórca

Pierwszy zwiastun Final Fantasy 16

Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że w sklepach Uniqlo w Japonii rozdawany jest bezpłatny magazyn, zawierający m.in. wywiad z Naokim Yoshida — producentem FFXVII. Meżczyzna poinformował tam, że pomimo turbulencji, prace nad Final Fantasy 16 są w końcowej fazie. To bardzo dobra wiadomość, choć data premiery gry w dalszym ciągu pozostaje nieznana.

Przeczytaj też: Gameplay ze Skull and Bones

Final Fantasy 16 ukaże się wyłącznie na konsolach PlayStation 5. Niewykluczone jednak, że po kilku latach produkcja wyląduje też na pecetach i Xboxach — ekskluzywność dla sprzętu Sony może być przecież tylko czasowa. Czekacie na premierę FFXVI, czy niekoniecznie? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.