Final Fantasy Pixel Remaster trafi na PS4 i Nintendo Switch! Square Enix ujawnia datę premiery

Final Fantasy Pixel Remaster

W ostatnim czasie Square Enix wypuściło na rynek całkiem sporo produkcji, choć nie wszystkie można potraktować jako komercyjne sukcesy. Okazuje się jednak, że firma ma dla swoich fanów jeszcze jedną ciekawą niespodziankę, która powinna przypaść do gustu wszystkim entuzjastom gier retro i serii Final Fantasy. Jest na co czekać!

Final Fantasy Pixel Remaster to odświeżona kolekcja pierwszych sześciu odsłon tego kultowego cyklu

Final Fantasy Pixel Remaster – trailer wersji na PS4 i Nintendo Switch

Square Enix ogłosiło, że już 19 kwietnia na konsolach PS4 i Nintendo Switch zadebiutuje kolekcja Final Fantasy Pixel Remaster. Będzie to zestaw sześciu pierwszych odsłon niezwykle uznanej serii gier, które z tej okazji doczekały się sporych poprawek.

Wydawca zapewnia, że poza odświeżoną warstwą audiowizualną gracze mogą liczyć na konkretne usprawnienia w rozgrywce, takie jak automatyczne starcia czy możliwość korzystania z mimimapy.

Co więcej, wydanie to wzbogacone będzie o niektóre funkcje z wersji na PC z 2021 roku, czyli możliwość zmiany czcionki oraz opcja unikania losowych bitew z przeciwnikami.

Przeczytaj też: Gry podobne do GTA

Biorąc pod uwagę, że edycja wypuszczona na pecety okazała się sporym sukcesem, to z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać może, iż wydanie trafi na PS4 i Nintendo Switch również nie zawiedzie wiernych fanów serii. Muszą oni przygotować się jednak na dłuższe posiedzenie z tą kolekcją, bo przejście wszystkich odsłon powinno zająć około 140 godzin.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.