Final Fantasy VII Rebirth masz w wersji cyfrowej? To na razie nie zdobędziesz platyny!

Final Fantasy VII Rebirth brak platyny

Final Fantasy VII Rebirth to jeden z największych hitów 2024 roku. Fani japońskiej serii mogą ogrywać tytuł już od końcówki lutego, gdyż właśnie wtedy miał on swoją premierę. Okazuje się jednak, że gracze, którzy chcieliby zdobyć platynę, na ten moment mają to uniemożliwione. Wszystko za sprawą ostatniej aktualizacji, która popsuła jedno z zadań, a jedyną opcją naprawienia tej sytuacji jest… zainstalowanie niezaktualizowanej wersji gry z płyty.

Final Fantasy VII Rebirth — zdobycie platyny stało się niemożliwe przez błąd w aktualizacji

Final Fantasy VII Rebirth — zwiastun

Final Fantasy VII Rebirth to jedna z najlepiej ocenianych gier 2024 roku. Hit od Square Enix zdobył uznanie zarówno recenzentów jak i graczy. Średnia ocen tytułu w serwisie Metacritic wyniosła 92, natomiast w OpenCritic 93. Pomimo tak wysokich not sprzedaż gry spadła w Japonii o 91% już w drugim tygodniu od premiery.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Produkcja ta mimo wszystko ma oddaną rzeszę fanów, która z chęcią nie tylko grę przechodzi, ale też stara się zdobyć wszystkie trofea, choć to wymagać może nawet 200 godzin. Dla fanów platyn jest jeszcze jedna, zdecydowanie gorsza wiadomość. Jak podaje serwis Kotaku najnowsza aktualizacja Final Fantasy VII Rebirth o numerze 1.020 popsuła zadanie poboczne o tytule Can’t Stop, Won’t Stop, bez którego nie da się zdobyć platynowego trofeum.

Błąd ten szybko wychwycili fani, którzy w mediach społecznościowych poruszyli jego temat, szukając rozwiązania. Dla poszukiwania rozwiązania założony został osobny wątek na Reddicie, który możecie przeczytać tutaj.

W przypadku niektórych osób linia zadań jest zabugowana i niezależnie od tego, co zrobisz, nie przetworzy ona twoich wyników. Kilka razy z rzędu uzyskałem wynik ponad 32 tysięcy w minigrze rowerowej, próbując na różne sposoby, czy w końcu się uda, ale nigdy to się nie udawało w przypadku tego zadania.

Beginning-Disaster84 w wątku poświęconym Final Fantasy VII Rebirth w serwisie Reddit

Choć aktualizacja popsuła grę wszystkim osobom, które ją zaktualizowały, to osoby posiadające fizyczną wersję Final Fantasy VII Rebirth mogą odinstalować grę, odłączyć PlayStation 5 od Internetu, a następnie zainstalować tytuł ponownie. Jeśli zapis został wykonany przed aktualizacją, to gra powinna poprawnie zaliczyć trofeum. Gracze posiadający grę w wersji cyfrowej są skazani czekać na łatkę od Square Enix, która naprawi błąd.

Choć Final Fantasy VII Rebirth jest świetną grą, to nie uniknęło takich dość problematycznych błędów. Cała sytuacja pokazuje, że jednak fizyczne wersje gry jeszcze nie odeszły do lamusa, a płyta może być bardzo przydatna, jeśli np. zależy nam na szybkim wbiciu platyny.

Źródło: Eurogamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.