Final Fantasy VII Remake oraz Rebirth nie ukażą się na Xboxach. Przedstawiciel Sony rozwiewa wątpliwości

Final Fantasy VII Rebirth

Na początku roku świat obiegła wieść, jakoby toczyły się rozmowy o wydaniu odświeżonej wersji Final Fantasy VII na konsole Xbox. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie. W najnowszym wywiadzie dla The Washington Post przedstawiciel Sony rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące ekskluzywności FFVII Remake oraz Rebirth.

Odświeżone wersje Final Fantasy VII posiadają konsolową ekskluzywność na sprzęty Sony

Christian Svensson, zajmujący się treściami second i third-party w PlayStation, udzielił niedawno wywiadu redakcji The Washington Post. Z jego wypowiedzi jasno wynika, że zarówno Final Fantasy VII Remake jak i Rebirth mają zapewnioną konsolową ekskluzywność na urządzenia z logiem PlayStation.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zapewnienie Remake i Rebirth jako tytułów ekskluzywnych na konsolach PlayStation to osiągnięcie, z którego jesteśmy dumni. To część uznania znaczenia oryginalnej gry jako pozycji definiującej doświadczenia płynące z grania na PlayStation.

Christian Svensson, wiceprezes ds. przedsięwzięć związanych z treściami stron trzecich i inicjatyw strategicznych w Sony Interactive Entertainment.

Z wypowiedzi przedstawiciela Sony jasno wynika, że konsolowa ekskluzywność odświeżonego Final Fantasy VII została definitywnie zapewniona dla PlayStation. W związku z tym, szanse wydania FFVII na konsole zielonych są w zasadzie bliskie zeru.

Jako że projekt Final Fantasy VII Remake składać się ma docelowo z 3 części, to pozostaje pytanie co z pozycją wieńczącą trylogię. Patrząc jednakże na dotychczasowe platformy docelowe dla serii, gracze Xboxowi raczej nie powinni mieć wielkich nadziei na zmianę w kwestii polityki wydawniczej Square Enix.

Źródło: WCCF

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.