Final Fantasy XIV będzie wymagać na Xboxie płatnej subskrypcji, a gracze PlayStation zagrają za darmo

Final Fantasy XIV

Choć gry MMO kojarzą się przede wszystkim z graniem na komputerach, to coraz częściej tego typu produkcje możemy znaleźć również na konsolach. Takim tytułem jest, chociażby Final Fantasy XIV, które od lat kilku lat jest jedną z najpopularniejszych pozycji z tego gatunku.

Po wielu latach nieobecności produkcja w końcu zagości na sprzęcie Microsoftu. Gracze już niedługo będą mogli sprawdzić tytuł w otwartych beta testach, jednak gdy produkcja otrzyma pełną wersję, będą oni musieli dodatkowo zapłacić za jeden z abonamentów Xboxa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

By móc zagrać w pełną wersję Final Fantasy XIV na Xboxie trzeba będzie opłacać Game Passa

Final Fantasy XIV: Dawntrail — zwiastun

Pomimo swojej ogromnej popularności Final Fantasy XIV przez wiele lat było niedostępne na konsolach Xboxa. Już w 2019 roku Phil Spencer publicznie zobowiązał się do tego, że zostanie udostępniony na sprzęcie Microsoftu i dotrzymał danego słowa. W lipcu 2023 roku w trakcie trwania Final Fantasy XIV Fan Festival odbywającego się w Los Angeles szef „Zielonych” oficjalnie potwierdził, że gra zadebiutuje na Xbox Series X|S wiosną 2024 roku.

Teraz po żmudnym okresie deweloperskim twórcy w końcu mogą zaprosić fanów na pierwsze otwarte beta testy Final Fantasy XIV. Te rozpoczną się 21 lutego 2024 roku o godzinie 9:00 polskiego czasu. Jak poinformowało Square Enix, w testach będą mogli wziąć udział tylko Ci gracze, którzy nie posiadają konta w grze na innej platformie. Ci fani, którzy już konto mają, oczywiście również będą mogli cieszyć się produkcją, lecz dopiero na premierę.

Otwarte testy beta będą dostępne tylko dla nowych graczy, którzy po raz pierwszy będą grać w Final Fantasy XIV. Skorzystaj z okazji i zaproś znajomych posiadających konsolę Xbox, którzy nigdy nie doświadczyli wspólnie rozwijającego się świata Final Fantasy XIV i jego przygód. Prosimy wszystkich graczy, którzy chcą grać w Final Fantasy XIV na Xboxie, korzystając z istniejącego konta Square Enix i powiązanych z nim postaci, aby zaczekali do pełnego uruchomienia Xbox po zakończeniu otwartych beta testów.

Komunikat Square Enix

Niestety, studio poinformowało również, że jeśli będziemy chcieli grać w Final Fantasy XIV na konsoli Microsoftu, to wymagane będzie posiadanie abonamentu Xbox Game Pass Core lub wyższej wersji. Gracze mogą być tym faktem bardzo zawiedzeni, gdyż by zagrać w tę produkcję na PlayStation 5 nie jest wymagane posiadanie PlayStation Plus.

Bezpłatna wersja próbna, obejmująca otwarty test beta, nie będzie wymagać planu Xbox Game Pass (Core lub Ultimate), by móc w nią zagrać. Jednak pełna wersja Final Fantasy XIV na Xbox Series X|S będzie wymagała planu Xbox Game Pass (Core lub Ultimate).

Komunikat Square Enix

Pełna wersja Final Fantasy XIV ma zostać upubliczniona zaraz zakończeniu beta testów. Udostępniona zostanie również rozszerzona bezpłatna wersja próbna, którą gracze mogą kojarzyć z PC i konsol PlayStation. W ramach tej wersji fani będą mogli grać w całą podstawową grę, a także w jej dwa pierwsze dodatki, czyli Heavensward i Stormblood, aż do poziomu 70, bez ograniczeń dotyczących czasu gry. Po przekroczeniu tego poziomu użytkownicy będą zobligowani uiścić miesięczną opłatę, by kontynuować rozgrywkę.

Źródło: VGC, VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.