Final Fantasy XIV doczeka się wersji mobilnej? Najnowsze przecieki na to wskazują

Final Fantasy XIV

Final Fantasy XIV to jeden z największych przedstawicieli gatunku MMORPG na rynku. Tytuł pomimo upływu lat regularnie otrzymuje nowe aktualizacje, czego najlepszym przykładem jest debiutujący niedawno dodatek Dawntrail. Okazuje się jednak, że Square Enix może mieć znacznie większe plany względem czternastej odsłony popularnej serii.

Square Enix połączy siły z chińskim gigantem?

Redakcja serwisu eXputer twierdzi, że dotarła do informacji, które potwierdzają prace Square Enix nad mobilną wersją ich flagowego MMORPG. Co więcej, Japończycy nie tworzą portu w pojedynkę, bowiem w jego powstawaniu ma uczestniczyć także chiński gigant Tencent. Wstępne umowy pomiędzy dwoma firmami podobno zostały zawarte już w 2018 roku, a prace nad grą ruszyły w 2021 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powyższe informacje oczywiście nie są w żaden sposób oficjalne. Trzeba jednak przyznać, że taki ruch względem Final Fantasy XIV pozwoliłby dotrzeć grze do obszarów, w których granie mobilne zdominowało rynek. Obecni gracze również mogliby skorzystać na takim wydaniu, na przykład kontynuując przygodę „w trasie”. Nie wiadomo jednak na jakich zasadach działałaby przenośna odsłona gry i czy byłaby połączona z „dużym” wydaniem.

Według danych ze Steam, w Final Fantasy XIV na tej platformie gra średnio od 40 do 70 tysięcy osób jednocześnie. Warto wspomnieć, że są to zestawienia jedynie z wersji PC, a gra dostępna jest także na PlayStation, oraz od niedawna na Xboxach. Dodanie możliwości grania mobilnego mogłoby dodatkowo znacznie powiększyć bazę odbiorców.

Źródło: Exputer

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.