Final Fantasy XV to pierwsza od dawna gra z serii, która sprzedała się ponad 10 milionach kopii

Final Fantasy XV

Final Fantasy to bardzo popularna, choć nieco niszowa seria gier z gatunku jRPG. Obecnie najnowszą odsłoną wykreowanej przez Square Enix marki jest Final Fantasy XV. To właśnie jej udało się osiągnąć coś, czego od dawna nie osiągnęła żadna gra z cyklu: sprzedała się w ponad 10 milionach kopii. Deweloperzy mają co świętować.

Rewelacyjna sprzedaż Final Fantasy XV

?『#ファイナルファンタジーXV』が全世界累計販売本数1,000万本を達成しました!
いつも応援ありがとうございます!✨
これからも #FF15 を宜しくお願いします!#FFXV #FF pic.twitter.com/UqrUrCA1Iu

— FINAL FANTASY XV (@FFXVJP) May 17, 2022

?『#ファイナルファンタジーXV』が全世界累計販売本数1,000万本を達成しました!
いつも応援ありがとうございます!✨
これからも #FF15 を宜しくお願いします!#FFXV #FF pic.twitter.com/UqrUrCA1Iu

— FINAL FANTASY XV (@FFXVJP) May 17, 2022

Na japońskim profilu Final Fantasy XV na Twitterze poinformowano, że od momentu premiery gra rozeszła się już w ponad 10 milionach kopii. Jest to naprawdę świetny wynik, a już w szczególności, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że dotychczas ostatnią grą z cyklu, której udało się przekroczyć ten kamień milowy, było wydane w 2001 roku Final Fantasy X. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że kiedy FFXV znajdowało się jeszcze w produkcji, reżyser gry — Hajime Tabata — wspomniał, że celem zespołu jest przekroczenie właśnie 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. Cóż — udało się.

Przeczytaj też: Najlepsza polska gra 2021 roku

Warto wspomnieć, że prace nad kolejną odsłoną serii, czyli Final Fantasy XVI, są już na ostatniej prostej. Mimo to data premiery gry nie jest jeszcze znana, ale zapewne już niedługo ją poznamy. Ciężko powiedzieć, czy kontynuacja powtórzy sprzedażowy sukces poprzedniej części, ale biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie graczy, jest na to spora szansa.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z