Final Fantasy XVI z krótkim okresem ekskluzywności na PS5! Nowa reklama Sony zdradza szczegóły

Final Fantasy XVI

W ostatnich dniach gracze nie mogli narzekać na brak informacji na temat Final Fantasy XVI. Przedstawiciele Square Enix poinformowali, że gra jest niemal ukończona, a także ujawnili, ile czasu zajmie ukończenie głównego wątku fabularnego. Twórcy zapowiedzieli także, że produkcja otrzyma przed premierą wersję demonstracyjną. Tymczasem do sieci trafiły kolejne wieści związane z nadchodzącą odsłoną serii Final Fantasy, a dokładniej rzecz biorąc z okresem jej ekskluzywności dla konsol PlayStation 5.

Pół roku po premierze na PS5 Final Fantasy XVI będzie mogło zadebiutować na kolejnych platformach

Enter new worlds and immerse your senses with stunning visuals, 3D Audio, haptic feedback, and adaptive triggers from the DualSense Wireless Controller on the PS5 pic.twitter.com/FIuqGjDZy4

— PlayStation (@PlayStation) November 7, 2022

Enter new worlds and immerse your senses with stunning visuals, 3D Audio, haptic feedback, and adaptive triggers from the DualSense Wireless Controller on the PS5 pic.twitter.com/FIuqGjDZy4

— PlayStation (@PlayStation) November 7, 2022

W powyższej reklamie PlayStation 5 pojawiło się kilka gier, które są już dostępne lub dopiero pojawią się na wspomnianej konsoli. Wśród zaprezentowanych tytułów nie zabrakło miejsca dla Final Fantasy XVI. W spocie podkreślono, że nowa odsłona popularnej serii zadebiutuje latem 2023 roku wyłącznie na PS5, ale – jak się okazuje – już po sześciu miesiącach produkcja Square Enix będzie mogła ukazać się na kolejnych platformach.

Zobacz też: Najlepsze stare gry

Na ten moment trudno przewidzieć, czy po pół roku od premiery na PlayStation 5 Final Fantasy XVI zadebiutuje równocześnie na komputerach osobistych i Xbox Series X|S, czy też posiadacze konsol Microsoftu będą musieli poczekać na możliwość zapoznania się ze wspomnianą produkcją nieco dłużej. Na konkretne szczegóły w tej sprawie z pewnością będzie trzeba jeszcze nieco poczekać.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!