Final Fantasy XVI ma otrzymać wersję demo na krótko przed premierą, aby utrzymać „emocje” fanów serii

Final Fantasy XVI

Nie tak dawno na łamach naszego portalu informowaliśmy, jakoby Final Fantasy XVI niedługo powinien otrzymać oficjalną datę premiery. Są to bardzo dobre wieści, zwłaszcza że w opinii twórców gra jest niemal ukończona. Ostatnio jeden z czołowych deweloperów tego tytułu przekazał, że na krótko przed premierą fani tej marki będą mogli skorzystać z bardzo przyjemnej niespodzianki.

W opinii deweloperów demo Final Fantasy XVI nie może ukazać się na długo przed premierą pełnej wersji

Final Fantasy XVI
Final Fantasy XVI

Podczas ostatniego wywiadu przeprowadzonego dla portalu Dengeki Online Naoki Yoshida powiedział, że Square Enix wyda wersję demonstracyjną Final Fantasy XVI na konsolę PlayStation 5. Dodatkowo mężczyzna nawiązał do swoich poprzednich rozmów, dając do zrozumienia, że więcej informacji na temat tej nadchodzącej gry zostanie ujawnione na około trzy miesiące przed jej premierą. Wszystko po to, aby emocje towarzyszące takim ogłoszeniom utrzymały się w graczach do debiutu produkcji.

Przeczytaj też: Stare gry na PC i konsole

To, że Square Enix planuje przygotować wersję demo Final Fantasy XVI, nie powinno być zaskoczeniem. Firma ta bowiem ma tendencję do podejmowania takich decyzji i zrobiła już tak w przypadku Final Fantasy VII Remake z 2020 roku. Wówczas grywalne demo pojawiło się na miesiąc przed premierą pełnej wersji. Czy tak samo będzie w przypadku szesnastej odsłony tego kultowego cyklu? Czas pokaże.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.