Final Fantasy XVI na PC tylko z dyskami SSD! „Twardziele” muszą iść w odstawkę

Final Fantasy XVI dysk SSD

Final Fantasy XVI, które zadebiutowało na konsolach PlayStation 5 jeszcze w czerwcu 2023 roku, zostało przyjęte całkiem dobrze. Od pewnego momentu wiadome było, że Square Enix dostarczy odpowiednią wersję także na PC. Podczas ostatniego wywiadu deweloperzy postanowili poruszyć kwestię wymagań sprzętowych przygód Clive’a Rosfielda na „blaszakach”.

Final Fantasy XVI na PC będzie wymagać dysków SSD

Final Fantasy 16 Clive Rosfield
Final Fantasy XVI, Clive Rosfield

W wywiadzie udzielonym portalowi Famitsu Naoki Yoshida przyznał m.in., że deweloperzy ciągle pracują nad jak najlepszą opcją optymalizacji Final Fantasy XVI na PC. Uważają oni jednak, że do zabawy niezbędne będzie wyposażenie swojego komputera w dysk SSD.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Argumentowane jest to przede wszystkim faktem, że najnowsza produkcja z popularnego cyklu cechuje się ma właśnie „szybkimi ekranami ładowania”. Co niezwykle ważne, Square Enix dokłada wszelkich starań, aby gra działała jak najlepiej, choć ograniczeń sprzętowych (wynikających z szybkości dysków HDD) nie da się przeskoczyć.

Niestety, na ten moment są to jedyne wieści, jakich możemy być pewni w kwestii strony technicznej Final Fantasy XVI na PC. Dokładne wymagania sprzętowe dla Final Fantasy XVI na PC mają zostać ujawnione już niebawem.

Przeczytaj też: Gry postapokaliptyczne

W tym miejscu warto przypomnieć, że podczas ostatniej gali The Game Awards Square Enix zupełnie znienacka udostępniło DLC Echoes of the Fallen właśnie do Final Fantasy XVI. Dodatkowa zawartość może nie powala długością, jednak jest idealną okazją, aby powrócić jeszcze na moment do tej historii.

Źródło: Famitsu

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.