Final Fantasy XVI na PC oczywiście powstanie. Square Enix mówi o „ostrożnym przygotowaniu”

Final Fantasy XVI

Dla wielu posiadaczy czerwiec będzie stał nie tylko pod znakiem premiery Diablo 4, ale także innego sporego debiutu, a mianowicie Final Fantasy XVI od Square Enix. W efekcie dość długiej, ale przemyślanej kampanii marketingowej przeprowadzonej przez twórców dowiedzieliśmy się wielu całkiem istotnych informacji, jak chociażby tych o dodatkowych atrakcjach dostępnych w ramach tzw. end-game’u. Teraz zaś pojawiły się wyczekiwane konkrety na temat portów na inne platformy.

Final Fantasy XVI na PC wyjdzie, choć Square Enix nie zamierza się śpieszyć

Final Fantasy XVI
Final Fantasy XVI

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że Sony na długo przed rozpoczęciem kampanii marketingowej zapewniło sobie półroczną ekskluzywność Final Fantasy XVI dla konsol PS5. Pogłoski na temat portów na PC również się pojawiały, jednak sam reżyser gry — Naoki Yoshida — wprost stwierdził, że mało prawdopodobne jest, aby od razu po wygaśnięciu umowy tytuł ten wyszedł na komputerach osobistych.

W trakcie jednej z ostatnich rozmów Yoshida potwierdził, że jego zespół podejmie się zadania przeportowania gry na pecety, jednak zamierza do tego tematu podejść „ostrożnie i z rozwagą”.

Oczywiście wszelkiego rodzaju prace nad takim wydaniem rozpoczną się zapewne po debiucie wersji na PS5, czyli po 22 czerwca 2023 roku.

Przeczytaj też: Gry singleplayer

Kup Final Fantasy XVI

Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie pecetowcy nie mieli łatwego życia, a nieudane porty gier na tę platformę stały się prawdziwą plagą, to takie słowa mogą w pewnym stopniu napawać optymizmem. Oczywiście same obietnice nie zapewnią, że gra wyjdzie w akceptowalnym stanie technicznym. To być może okaże się dopiero w 2025 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.