Co z Final Fantasy XVI na PC? Twórca gry uspokaja fanów

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI zaliczyło bardzo udany debiut na PS5. Gra zebrała dobre recenzje i szybko stała się jednym z głównych tematów rozmów pomiędzy posiadaczami najnowszej konsoli Sony. PC-towcy nadal czekają natomiast na jej port, o którym wypowiedział się ostatnio jeden z twórców gry.

Naoki Yoshida o Final Fantasy XVI na PC. Deweloperzy potrzebują więcej czasu

Zwiastun Final Fantasy XVI

PC-towy port Final Fantasy XVI nadal powstaje, ale poczekamy na niego jeszcze długo. Wskazują na to słowa jednego z twórców gry, który wypowiedział się o przeniesieniu gry na komputery podczas ostatniego streama.

Podzielimy się większą ilością informacji na temat wersji PC, gdy nadejdzie odpowiedni czas, proszę, wypatrujcie tego.

Naoki Yoshida

Swego rodzaju zagwozdką ma być odzwierciedlenie działania gry z PS5. W szczególności chodzi tu o brak ekranów ładowania podczas podróżowania pomiędzy różnymi lokacjami i płynnego przechodzenia z przerywników filmowych do właściwej rozgrywki.

I to w zasadzie tyle, więc saga nadal trwa w najlepsze. Przypomnijmy, że Final Fantasy XVI był od samego początku zapowiadany na PC (widać to także na powyższym zwiastunie zapowiadającym grę), co zostało jednak później podważone przez samego Yoshidę.

Deweloper następnie wycofał się ze swoich słów i mówił o PC-towym porcie FFXVI w kontekście umowy na wyłączność z Sony. Ta została podpisana na pół roku, ale nie był to wystarczający czas, aby od razu po jej wygaśnięciu opublikować produkcję na „blaszakach”.

Nawet jeśli zaczniemy optymalizować wersję na PC po wydaniu wersji na PS5, nie będziemy w stanie zoptymalizować jej w ciągu pół roku, więc nie pojawi się ona w tak krótkim okresie.

Naoki Yoshida

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup Final Fantasy XVI

Tak czy inaczej, na razie Final Fantasy XVI pozostanie tytułem ekskluzywnym dla PS5. Przypomnijmy, że premiera gry miała miejsce wczoraj, czyli 22 czerwca.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.