Final Fantasy XVI w końcu trafi na PC?! Port ma być w końcowym etapie produkcji

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI było jedną z bardziej udanych produkcji 2023 roku. Niestety, nie wszyscy gracze mieli okazję zapoznać się z tym tytułem, gdyż ciągle pozostaje on ekskluzywny dla PlayStation 5. Pomimo zapewnień ze strony twórców, że gra trafi też na PC, to od dłuższego czasu w sieci nie pojawiały się żadne nowe informacje. Milczenie postanowił jednak przerwać Naoki Yoshida, który zagwarantował, że port jest na końcowym etapie optymalizacji.

Port PC Final Fantasy XVI jest już na końcowym etapie produkcji. Gra ma otrzymać również demo

Final Fantasy XVI — zwiastun

Szesnasta odsłona cyklu Final Fantasy okazała się jedną z najlepszych części serii ostatnich lat. Tytuł został dobrze oceniony przez graczy i krytyków, dzięki czemu stał się jedną z najchętniej kupowanych gier na PlayStation 5 w 2023 roku. Pomimo że produkcja już dawno została zapowiedziana na komputery osobiste, to gracze użytkujący tę platformę wciąż nie mogą się z nią zapoznać.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Square Enix bardzo długo było cicho w temacie portu Final Fantasy XVI na PC. Teraz jednak milczenie przerwał Naoki Yoshida, jeden z twórców gry. W wywiadzie przeprowadzonym dla serwisu Game Informer deweloper zapewnił, że tytuł jest już na końcowym etapie produkcji, a studio stara się skupić na jak najlepszej jego optymalizacji.

Jeśli chodzi o to, na jakim etapie rozwoju jesteśmy obecnie, staramy się obecnie ustalić końcowe etapy optymalizacji. To, kiedy będziemy mogli wypuścić wersję na PC, może zależeć od wymagań systemowych i specyfikacji komputera PC, których gracze będą potrzebować, więc staramy się to rozgryźć. Naturalnie wymagania wydają się być dość wysokie.

Naoki Yoshida, Square Enix

Mężczyzna zdradził również, że Square Enix planuje również wypuścić przed premierą portu wersję demonstracyjną tytułu, właśnie po to, aby gra była jak najlepiej zoptymalizowania w dniu debiutu.

Yoshida nie zdradził też, kiedy dokładnie Final Fantasy XVI zagości na komputerach, jednak podkreślił, że powinno to nastąpić niebawem. Istnieje więc bardzo duża szansa, że tytuł pojawi się jeszcze w 2024 roku.

Aby osiągnąć jak najlepszą optymalizację, planujemy wypuścić wersję demonstracyjną również na komputery PC. Ponownie nie możemy zbyt wiele mówić o szczegółach dotyczących daty premiery – myślę, że za trochę więcej czasu będziemy w lepszym miejscu do ogłaszania różnych rzeczy. Ale jedno jest pewne: Nie będzie to zbyt odległa przyszłość; nie będzie to rok, nie będą to dwa lata, prawdopodobnie będzie to krócej, więc bądźcie czujni.

Naoki Yoshida, Square Enix

Fani serii Final Fantasy, którzy nie są posiadaczami konsoli PlayStation 5, z pewnością wyczekują, aż port PC szesnastej odsłony cyklu w końcu otrzyma datę premiery. Wiele wskazuje na to, że ich cierpliwość może zostać wkrótce wynagrodzona. Z wypowiedzi dewelopera wynika, że Square Enix duży nacisk kładzie na optymalizację, a to oznacza, że gracze mogą otrzymać w dniu debiutu w pełni dopracowany tytuł.

Źródło: Game Informer, VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.