Final Fantasy XVI miało zostać wydane także na PS4. Pomysł został jednak szybko porzucony

Final Fantasy XVI

Jeden z największych hitów tego roku – Final Fantasy XVI – będzie ekskluzywnym tytułem dla PS5. Jak jednak przekazał ostatnio producent gry, ta mogła trafić również na PS4. Pomysł ten znacznie opóźniłby jednak jej premierę, przez co z niego zrezygnowano.

Final Fantasy XVI na PS4 wymagało zbyt wiele pracy

Zwiastun Final Fantasy XVI

Producent Final Fantasy XVI Naoki Yoshida udzielił ostatnio wywiadu Final Fantasy Union. To właśnie w nim przyznał, że gra poza PS5 mogła trafić także na starszą konsolę Sony – PS4.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mogę powiedzieć, że podczas prac nad grą pierwotnie planowaliśmy wydać ją (także) na PlayStation 4. W trakcie prac zdaliśmy sobie sprawę, że aby osiągnąć poziom, z którego będziemy dumni, potrzebowalibyśmy co najmniej jednego lub dwóch lat więcej. Musiałem więc wtedy podjąć decyzję w stylu: „W porządku, nie chcemy tego tak przedłużać”. Przejdźmy tylko do PS5.

Naoki Yoshida

Okazuje się więc, że przygotowywanie gier na konsole starszej generacji jest rzeczywiście coraz większym problemem dla twórców. I w sumie nie ma w tym nic dziwnego – PS4 i Xbox One zaliczyły swój debiut w 2013 roku, czyli równo dekadę temu.

Niemniej jednak wydaje się, że jeszcze przez jakiś czas niektóre tytuły będą pojawiać się również na starszych konsolach. Jest więc jeszcze trochę miejsca na zaczekanie z zakupem PS5 czy Xboxów Series X|S.

Zobacz też: Tablet do gier – najlepsze modele

Final Fantasy XVI zadebiutuje już 22 czerwca 2023 roku. Gra będzie początkowo ekskluzywna dla PS5, ale prawdopodobnie w przyszłości zobaczymy też jej port na PC.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.