Final Fantasy XVI udowodni potęgę PS5? Producent gry jest pewny swego

Final Fantasy XVI

Z udostępnionych do tej pory materiałów można mieć nadzieję, że Final Fantasy XVI będzie stać na naprawdę wysokim poziomie. Pewny co do tego jest też Naoki Yoshida, czyli jeden z producentów gry. Według niego produkcja pokaże moc drzemiącą w PS5.

Zwiastun Final Fantasy XVI powstał w czasie rzeczywistym. Gra robi wrażenie

Zwiastun Final Fantasy XVI

Naoki Yoshida postanowił opowiedzieć o zbliżającym się wielkimi krokami Final Fantasy XVI. W najnowszym streamie „Letter from the Producer” stwierdził, że tworzony przez Square Enix tytuł udowodni moc najnowszej konsoli Sony. Swoje słowa poparł stwierdzeniem, że najnowszy zwiastun gry „Revenge” powstał całkowicie w czasie rzeczywistym.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS4

Final Fantasy XVI zadebiutuje już 22 czerwca 2023 roku. Jak na razie wiemy, że gra pozostanie ekskluzywną dla PS5 przez co najmniej pół roku. Jej wydanie na konsoli Xbox Series X|S wydaje się natomiast być zależne od dobrej woli Sony. Podobna umowa obowiązuje zresztą tworzone przez polskie studio Bloober Team remake Silent Hill 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2267 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.