Najlepsze gry na PS4. Ranking 15 tytułów, w które trzeba zagrać

Najlepsze gry na PS4

Sony od samego początku promowało PlayStation 4 hasłem, że to sprzęt skierowany przede wszystkim do graczy. Trzeba przyznać, że wówczas nie mieliśmy do czynienia jedynie z pustym hasłem marketingowym, bo przez lata na konsoli Japończyków ukazało się multum świetnych tytułów — w tym także takich, które powstały na wyłączność. W niniejszym artykule prezentujemy najlepsze gry na PS4, które dobitnie potwierdzają, że decyzja o zakupie tego sprzętu nie była błędem.

Najlepsze gry na PS4

Na łamach XGP.pl omawialiśmy już najlepsze gry na PS2, jak i najlepsze produkcje na PS3. Teraz przyszedł czas na kolejną generację PlayStation, która zadebiutowała na europejskim rynku zimą 2013 roku i bardzo szybko pokazała, że będzie godnym następcą kultowego „chlebaka”. Pierwsze hity trafiły na rynek już niedługo po premierze, a nawet kiedy po latach na rynku ukazało się PS5, to PlayStation 4 wciąż zaskakiwało świeżymi i świetnie wyglądającymi produkcjami.

Nie przedłużając, zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem, w którym wybraliśmy najlepsze gry na PS4 bez podziału na konkretne gatunki. W sumie wyselekcjonowaliśmy aż 15 pozycji, a nawet 20, jeśli policzymy kontynuacje. Wybór tytułów jest czysto subiektywny, a kolejność w rankingu nie ma żadnego znaczenia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

1. Uncharted 4: Kres złodzieja & Uncharted: Zaginione dziedzictwo

Uncharted 4: Kres złodzieja
Uncharted 4: Kres złodzieja

Uncharted 4: Kres złodzieja stanowi zwieńczenie cyklu gier przygodowych, którego pierwsze trzy części zadebiutowały na PlayStation 3. Czwarta odsłona serii ukazuje ostatnią wyprawę poszukiwacza przygód Nathana Drake’a, który stawia sobie za cel odnalezienie skarbu legendarnego pirata Henry’ego Avery’ego.

Z kolei Uncharted: Dziedzictwo złodziei to samodzielny dodatek, który stanowi spin-off serii i koncentruje się na postaciach kobiecych. Główne role przypadają tutaj znanym z poprzednich części Chloe i Nadine, które wyruszają do Indii w poszukiwaniu starożytnego artefaktu.

Obie gry prezentują najwyższą jakość zarówno pod względem grafiki, jak i scenariusza. Uncharted 4 to tytuł, który zasilił już nasze zestawienia najlepszych gier przygodowych, jak i gier z najlepszą fabułą. Warto też pochwalić dodatek Dziedzictwo złodziei, którego kampania może i jest nieco krótka, ale pod względem wykonania produkcja ta w niczym nie ustępuje głównym częściom cyklu.

Każdy, kto sięgnie po omówione produkcje, może oczekiwać wielu godzin doskonałej zabawy polegającej na eksplorowaniu egzotycznych miejsc, wspinaczce, rozwiązywaniu zagadek i ostrzeliwaniu przeciwników.

Zwiastun Uncharted: Zaginione dziedzictwo
 • Polska wersja językowa:
  • Uncharted 4: Kres złodzieja – tak (dubbing + napisy)
  • Uncharted: Zaginione dziedzictwo – tak (dubbing + napisy)
 • Rok wydania:
  • Uncharted 4: Kres złodzieja- 2016
  • Uncharted: Zaginione dziedzictwo – 2017
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4):
  • Uncharted 4: Kres złodzieja – 8,8/10
  • Uncharted: Zaginione dziedzictwo – 8/10

Kup Uncharted 4 & Uncharted: Dziedzictwo Złodziei (PS4)

2. God of War & God of War: Ragnarok

God of War
God of War

Na PS4 ukazały się dwie części gier przygodowych z Kratosem w roli głównej:

 1. God of War
 2. God of War: Ragnarok

Oba tytuły przenoszą nas do świata mitologii nordyckiej, gdzie śledzimy losy spartańskiego wojownika Kratosa i jego syna Atreusa. W God of War akcja rozpoczyna się w momencie, gdy oboje wyruszają w podróż celem rozsypania prochów zmarłej żony i matki. Z kolei wydarzenia ukazane w God of War: Ragnarok dzieją się kilka lat później — Kratos musi zapewnić bezpieczeństwo synowi w obliczu nadciągającej wojny pomiędzy nordyckimi bogami i olbrzymami.

Rozwijająca się relacja ojca i syna to element silnie zaakcentowany w grze twórców z Santa Monica Studios. Obie części GoW pozwalają realnie przejąć się losami bohaterów, co stanowi silną motywację do grania.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ale nie bez znaczenia pozostaje też sam gameplay: kierując wściekłym Kratosem, rozprawiamy się z wrogami przy użyciu topora i ostrzy, zaś Atreus i jego łuk służą dodatkowym wsparciem. Szczególne imponujące są starcia z bossami, co stało się już znakiem firmowym serii God of War. Jeżeli chodzi o najładniejsze gry na PS4, to opisywane tytuły zdecydowanie plasują się w czołówce.

Zwiastun God of War
 • Polska wersja językowa:
  • God of War – tak (dubbing + napisy)
  • God of War: Ragnarok – tak (dubbing + napisy)
 • Rok wydania:
  • God of War – 2018
  • God of War: Ragnarok – 2022
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4):
  • God of War – 9,1/10
  • God of War: Ragnarok – 7,9/10

Kup God of War & God of War: Ragnarok (PS4)

3. Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice
Sekiro: Shadows Die Twice

W produkcji studia FromSoftware przenosimy się do XVI-wiecznej Japonii, gdzie wcielamy się w postać tytułowego Sekiro. Zadaniem protagonisty jest uratowanie młodego spadkobiercy antycznej krwi, a także zemsta na człowieku, który niegdyś pozostawił go na pewną śmierć.

Główny bohater posiada szereg charakterystycznych cech, takich jak np. mechaniczna ręka zastępująca mu niegdyś odciętą kończynę, czy zdolność zmartwychwstawania. Zabawa polega na eksplorowaniu świata i pokonywaniu przeciwników z ukrycia. Oczywiście nie brakuje też bezpośrednich starć z licznymi bossami, wśród których są postacie ludzkie, jak i fantastyczne bestie. Całości dopełnia niezła fabuła z licznymi przerywnikami filmowymi.

Zwiastun Sekiro: Shadows Die Twice
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Rok wydania: 2019
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 8,5/10

Kup Sekiro: Shadows Die Twice (PS4)

4. Persona 5 Royal

Persona 5 Royal
Persona 5 Royal

Persona 5 z dopiskiem „Royal” to rozszerzona wersja gry jRPG, która zadebiutowała równocześnie na PS3 i PS4. Głównym bohaterem opowieści jest chłopak, któremu na skutek różnych wydarzeń przypisano napaść i pobicie, w związku z czym został on przeniesiony do szkoły w Tokio. Rozbudowana wersja Persony 5 wprowadza także postać dziewczyny, która trafia w tym samym czasie do wspomnianego liceum. Bohaterowie wspólnie staną się częścią kolektywu „złodziei serc”, którego celem są różni przestępcy, politycy i celebryci z grzechami na sumieniu.

Opisując najlepsze gry na PS4, trudno nie wspomnieć o Personie 5. Akcja dzieje się w dwóch wymiarach — z jednej strony prowadzimy życie zwyczajnego ucznia, chodząc do szkoły czy zwiedzając miasto, a z drugiej eksplorujemy odległe światy i toczymy bitwy w systemie turowym z wykorzystaniem person, czyli potężnych awatarów. Całości towarzyszy przyjemna dla oka, „mangowa” oprawa graficzna, a także sporo humoru. Piąta część Persony to tytuł, którego nie sposób pomylić z żadnym innym.

Zwiastun Persona 5 Royal
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2020
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 7,4/10

Kup Persona 5 Royal (PS4)

5. NieR: Automata

NieR: Automata
NieR: Automata

Tytuł wydany przez Square Enix przenosi nas do odległej przyszłości, w której ludzkość została wybita przez obce cywilizacje, a resztki ocalałych schroniły się w bazach księżycowych. Wcielamy się w androida YoRHa No.2 Type B, który ma za zadanie odbić planetę z rąk nieprzyjaciela.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

NieR: Automata to RPG akcji, w którym obserwujemy wydarzenia zza pleców bohaterki. Zabawa polega na rozprawianiu się z hordami przeciwników przy użyciu rozbudowanej mechaniki walki. Przedstawiony w grze postapokaliptyczny świat można eksplorować do woli, niejednokrotnie zachwycając się pomysłowością twórców, którzy włożyli dużo pracy i serca w projektowanie lokacji. Gra Square Enix zachęca też do wielkokrotnego przechodzenia kampanii, bo w sumie oferuje aż… 26 zakończeń!

Zwiastun NieR: Automata
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2017
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 8,9/10

Kup NieR: Automata (PS4)

6. Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zestawienie zawierające najlepsze gry na PS4 nie może się obyć bez naszego hitu eksportowego, czyli trzeciej części Wiedźmina, która zadebiutowała właśnie na ósmej generacji konsol. Wcielamy się w Geralta z Rivii, który ma za zadanie odnaleźć bliską mu dziewczynę imieniem Ciri. W tle tych wydarzeń obserwujemy inwazję Nilfgaardu na Północne Królestwa, a także pojawienie się złowieszczego Dzikiego Gonu, terroryzującego mieszkańców Kontynentu.

Dzieło studia CD Projekt RED po dziś dzień uchodzi za przykład jednej z najlepszych gier RPG z otwartym światem. Fabuła Wiedźmina 3 trzyma w napięciu i opiewa w wiele zwrotów akcji, a dodatkową atrakcję stanowią liczne misje poboczne, które w niczym nie ustępują głównemu scenariuszowi. Świetnej fabule towarzyszy wciągający gameplay, polegający na eksploracji, prowadzeniu dialogów z postaciami pobocznymi oraz walce przy użyciu magii i dwóch mieczy — jednego przeznaczonego na ludzi, drugiego na potwory.

Zwiastun Wiedźmin 3: Dziki Gon
 • Polska wersja językowa: tak (dubbing + napisy)
 • Rok wydania: 2015
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 9,2/10

Kup Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4)

7. Marvel’s Spider-Man & Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Marvel's Spider-Man
Marvel’s Spider-Man

Na PS4 ukazały się dwie gry z serii Spider-Man:

 1. Marvel’s Spider-Man
 2. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Marvel’s Spider-Man pozwala wcielić się w Petera Parkera, który pod postacią Człowieka-Pająka musi powstrzymać niejakiego Mr. Negative’a przed wypuszczeniem śmiertelnego wirusa. Z kolei w Marvel’s Spider-Man: Miles Morales wcielamy się w chłopaka, który przejmuje schedę po Parkerze i podobnie jak on, musi powstrzymać złoczyńców, którzy zagrażają mieszkańcom Nowego Jorku.

Oba tytuły łączą walkę ze swobodną eksploracją miasta, którą możemy prowadzić z ziemi i powietrza, przy użyciu pajęczyn oraz umiejętności parkouru. Oprócz głównych misji twórcy przygotowali również ciekawe zadania poboczne. Przyjemnym akcentem jest także możliwość prowadzenia walki z ukrycia, co dodatkowo wzbogaca rozgrywkę. Całości oczywiście dopełniają postacie znane z uniwersum Marvela.

Zwiastun Marvel’s Spider-Man
 • Polska wersja językowa:
  • Marvel’s Spider-Man – tak (dubbing + napisy)
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – tak (dubbing + napisy)
 • Rok wydania:
  • Marvel’s Spider-Man – 2018
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – 2020
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4):
  • Marvel’s Spider-Man – 8,7/10
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – 7,7/10

Kup Marvel’s Spider-Man & Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (PS4)

8. The Sims 4

The Sims 4
The Sims 4

Ponieważ nasze zestawienie zawiera również najlepsze gry na PS4 za darmo, nie może w nim zabraknąć tytułu, przy którym niejedna osoba zarwała długie noce. Mowa oczywiście o The Sims 4, które po ośmiu latach od premiery zostało udostępnione w modelu free to play.

Większości osób rozgrywka w tym tytule będzie dobrze znana: tworzymy rodzinę, nadając poszczególnym jej członkom różne atrybuty fizyczne i cechy charakteru, by następnie prowadzić wirtualne życie ze wszystkimi jego blaskami oraz cieniami. Możemy budować rodziny złożone z wielu pokoleń, urządzać domy i ogrody, a także realizować wiele działań znanych z prawdziwego życia. Trzeba wspomnieć, że liczne dodatki do gry są płatne, ale dla urozmaicenia zabawy można też skorzystać z kodów do The Sims 4, które nie kosztują ani grosza.

Zwiastun The Sims 4
 • Polska wersja językowa: tak (dubbing + napisy)
 • Rok wydania: 2014
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 4/10

9. Seria NiOh

NiOh
NiOh

W skład serii NiOh wchodzą następujące gry:

 1. NiOh
 2. NiOh II

Historia przedstawiona w pierwszej części dzieje się w dawnej Japonii, która nie dość, że pogrążona jest wojnami, to na dodatek opanowały ją niebezpieczne demony o nazwie yokai. Wcielamy się w przybywającego z Zachodu wojownika o imieniu William, który ma do załatwienia własne porachunki. Z kolei w NiOh 2, którego akcja dzieje się przed wydarzeniami z „jedynki”, obejmujemy kontrolę nad bohaterem lub bohaterką o właściwościach człowieka i demona.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W obu tytułach akcja skupia się na potyczkach z innymi samurajami, pomniejszymi demonami, jak i potężnymi bossami. Twórcy oddali do naszej dyspozycji zaawansowany system walki, gdzie dużą część taktyki zajmuje obserwowanie ruchów przeciwnika, stosowanie uników i kontrataków. Oprócz klasycznych potyczek z wykorzystaniem broni białej możemy też używać mocy zaklętej w mieczu Williama albo możliwości przemiany w demona w części drugiej.

Seria NiOh to naprawdę fajne gry na PS4, ale trzeba mieć na uwadze, że ich poziom trudności jest nieprzeciętnie wysoki. Nie bez powodu seria ta należy do podgatunku soulslike.

Zwiastun NiOh
 • Polska wersja językowa:
  • NiOh – tak (napisy)
  • NiOh II – tak (napisy)
 • Rok wydania:
  • NiOh – 2017
  • NiOh II – 2020
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4):
  • NiOh – 8,3/10
  • NiOh II – 7,8/10

Kup NiOh & NiOh II (PS4)

10. Yakuza 6: The Song of Life

Yakuza 6: The Song of Life
Yakuza 6: The Song of Life

Szósta część Yakuzy stanowi zwieńczenie przygód znanego z poprzednich części Kazumy Kiryu, nazywanego również „Smokiem z Dojimy”. Bohater o przestępczej przeszłości prowadzi obecnie spokojne życie, zajmując się utworzonym przez siebie sierocińcem. Niestety pewnego dnia okazuje się, że przybrana córka Kiryu zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Były yakuza musi wrócić do tokijskiej dzielnicy Kamurocho, aby rozwikłać zagadkę tajemniczej absencji.

Zaginięcie dziewczyny to tylko punkt wyjścia dla wielowątkowej opowieści, która utkana jest z powiązań między gangsterskimi klanami Tokio i Hiroszimy. W jednej z ról pojawia się tutaj legendarny japoński aktor i reżyser Takeshi Kitano, co powinno być wystarczającym dowodem, że scenariusz Yakuzy 6 to absolutne wyżyny scenopisarstwa — nie tylko jak na standardy gier wideo.

Sama rozgrywka nie odbiega od tego, co widzieliśmy w poprzednich częściach — między licznymi scenami dialogowymi, Kiryu wypełnia czas na walce wręcz z miejscowymi oprychami, pomaga mieszkańcom w misjach pobocznych, a dla zabicia czasu relaksuje się w barach karaoke i salonach gier.

Zwiastun Yakuza 6: The Song of Life
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2018
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 8,6/10

Kup Yakuza 6: The Song of Life (PS4)

11. Seria The Last of Us

The Last of Us Remastered
The Last of Us Remastered

W skład serii The Last of Us wchodzą następujące gry:

 1. The Last of Us
 2. The Last of Us: Part II

Wydarzenia mają miejsce w przyszłości ogarniętej pandemią śmiertelnego wirusa, który zamienia ludzi w bestie zwane „Klikaczami”. Pierwsza część serii koncentruje się na postaci Joela, byłego najemnika, mającego odeskortować w wyznaczone miejsce małoletnią sierotę Ellie, która może być lekarstwem na chorobę trawiącą ludzkość. Druga część rozwija wątki znane z „jedynki”, a główną bohaterką jest nieco dojrzalsza Ellie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mówiąc o fabule TLoU trzeba być bardzo ostrożnym, bo to właśnie scenariusz stanowi główną atrakcję obu części. Naughty Dog zdołało stworzyć przejmującą opowieść o ludziach z krwi i kości, która została osadzona w postapokaliptycznym świecie. Jak przystało na najlepsze gry przygodowe, historia przedstawiona w The Last of Us i The Last of Us: Part II zostaje z nami na długo po ukończeniu rozgrywki.

Nie zawiodą się także ci, którzy oczekują ciekawego gameplayu. Zabawa polega na rozwiązywaniu łamigłówek i walce z licznymi przeciwnikami. W trakcie rozgrywki zbieramy różne przedmioty, które pozwalają wytwarzać nowe bronie, ale możemy także atakować wrogów z ukrycia przy użyciu prostych środków. Rozgrywka charakteryzuje się liniową konstrukcją, co potęguje filmowy charakter przedstawionej opowieści.

Zwiastun The Last of Us Part II
 • Polska wersja językowa:
  • The Last of Us: Remastered – tak (dubbing + napisy)
  • The Last of Us Part II – tak (dubbing + napisy)
 • Rok wydania:
  • The Last of Us: Remastered – 2013
  • The Last of Us Part II – 2020
 • Ocena graczy na Metacritic:
  • The Last of Us: Remastered (PS4) – 9,2/10
  • The Last of Us Part II (PS4) – 5,7/10

Kup The Last of Us & The Last of Us Part II (PS4)

12. Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima
Ghost of Tsushima

Feudalna Japonia staje się celem ataku imperium mongolskiego, które pragnie przejąć władzę nad całym kontynentem azjatyckim. Najeźdźcy postanowili rozpocząć inwazję od położonej pośrodku Cieśniny Koreańskiej wyspy Tsushima, na której dochodzi do brutalnego mordu ludności. Przy życiu pozostaje samuraj Jin Sakai, który zamierza powstrzymać Mongołów za wszelką cenę.

Dzieło studia Sucker Punch Productions to typowy sandbox osadzony w realiach historycznych. Rozrywka polega na swobodnym eksplorowaniu rozległej wyspy, wykonywaniu zadań fabularnych i misji pobocznych. Ważny powód, dla którego Ghost of Tsushima znajduje swoje miejsce na liście zawierającej najlepsze gry na PS4, to wizualny rozmach, jakiego mogą mu pozazdrościć wszelkie inne produkcje z otwartym światem. Zwiedzanie różnorodnych lokacji na wyspie Tsushima to prawdziwa przyjemność dla oka.

Ale oprócz świetnej grafiki i pomysłowego designu to wciąż gra, która potrafi zaciekawić swoją historią i wciągnąć mechaniką rozgrywki — eliminowanie wrogów przy użyciu katany i łuku potrafi być widowiskowe, ale jeszcze większą przyjemność sprawia walka z ukrycia przy użyciu wymyślnych gadżetów, takich jak bomby dymne czy petardy.

Zwiastun Ghost of Tsushima
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Rok wydania: 2020
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 9,1/10

Kup Ghost of Tsushima (PS4)

13. Fall Guys

Fall Guys
Fall Guys

Jeśli interesują nas fajne gry na PS4 za darmo, to Fall Guys będzie świetnym wyborem — popularna multiplayerowa produkcja typu battle royale przeszła po dwóch latach od premiery na model free to play i można ją pobrać bezpłatnie. W zabawie bierze udział 60 graczy, którzy rywalizują ze sobą niczym w szalonym teleturnieju.

Twórcy przygotowali wiele zróżnicowanych aren i konkurencji, podczas których musimy przede wszystkim unikać przeszkód, aby dotrzeć do mety w określonym czasie. Jedna rozgrywka składa się z kilku rund, przy czym w każdej z nich odpada kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu uczestników. Zasada jest prosta: na placu boju może pozostać tylko jeden zwycięzca. Fall Guys nagradza graczy za spryt i refleks, stanowiąc przy tym świetną grę na imprezy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Zwiastun Fall Guys
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2020
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 6,9/10

14. Red Dead Redemption II

Red Dead Redemption II
Red Dead Redemption II

Przenosimy się na Dziki Zachód roku 1899, aby przejąć kontrolę nad Arthurem Morganem — członkiem i prawą ręką gangu niejakiego Dutcha van der Lindego. Sytuacja bohaterów komplikuje się po nieudanym rabunku w mieście Blackwater, który zmusza ekipę Dutcha do ucieczki oraz ukrywania się przed policją i łowcami nagród.

Zestawienie zawierające najlepsze gry na PS4 nie może się obyć bez hitu twórców serii Grand Theft Auto, czyli omawianego Red Dead Redemption II. Do dyspozycji graczy oddano otwarty świat, który można przemierzać konno, ale też koleją. Jak na rasowy western przystało, w tytule Rockstar Games nie brakuje pojedynków na rewolwery czy pijackich wizyt w saloonach.

Najmocniejszym punktem gry jest jednak dopracowany scenariusz, którego pierwszoplanowym elementem są rozterki głównego bohatera — czy zostać wiernym bandzie Dutcha, czy jednak zadbać o własne interesy? Warto też zwrócić uwagę na ogromne przywiązanie twórców do technicznych detali, które potrafią zaskoczyć nawet wiele lat po premierze.

Zwiastun Red Dead Redemption II
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Rok wydania: 2018
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 8,6/10

Kup Red Dead Redemption II (PS4)

15. Bloodborne

Bloodborne
Bloodborne

Tytuł przenosi nas do czasów wiktoriańskich, do ponurej metropolii Yharnam, której architektura była inspirowana europejskimi miastami z XIX wieku. Na początku rozgrywki tworzymy swoją postać, a naszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki — kto odpowiada za śmiertelną zarazę, która zmienia ludzi w niebezpieczne bestie.

Bloodborne stworzyli autorzy legendarnego Dark Souls, co zresztą widać po wielu podobieństwach obu tytułów. Świat wykreowany w tym RPG akcji jest mroczny i odpychający, ale jednocześnie fascynuje swoim bogactwem i zachęca do ciągłej eksploracji, nierzadko przy wykorzystaniu ukrytych ścieżek i skrótów.

Główny bohater w jednej ręce dzierży broń palną, a w drugiej broń białą — eliminacja wrogów przy użyciu tych narzędzi stanowi przyjemność samą w sobie. Trzeba jednak dodać, że Bloodborne to nie tylko jedna z najlepszych gier na PS4, ale też jedna z najtrudniejszych produkcji, jakie ukazały się na konsoli Sony 8. generacji.

Zwiastun Bloodborne
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Rok wydania: 2015
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 8,9/10

Kup Bloodborne (PS4)

Najlepsze gry na PS4 – podsumowanie

To już wszystkie propozycje gier na PlayStation 4, które możemy polecić z czystym sumieniem. Mamy nadzieję, że zestawienie okaże się przydatne i podsunie Wam pomysły, w co warto zagrać na sprzęcie Japończyków.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Nintendo Switch

Oczywiście lista wartościowych produkcji, które wylądowały na konsoli Sony 8. generacji, jest znacznie dłuższa, ale omówienie ich wszystkich zajęłoby wieki, dlatego zdecydowaliśmy się zawęzić nasz ranking do 15 tytułów. Jeżeli jednak uważacie, że w zestawieniu zabrakło jakichś wartościowych pozycji, to chętnie dowiemy się z komentarzy, jakie są najlepsze gry na PS4 według Was!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.