Final Fantasy XVI zachwyca gameplayem! Seria przywita się z polskimi graczami kapitalnym hitem?

Final-Fantasy XVI

Clara Hertzog – Content Communications Specialist w PlayStation – podzieliła się ostatnio z graczami wrażeniami z rozgrywki w Final Fantasy XVI. Autorka oceniła pozytywnie wiele cech debiutującej w czerwcu produkcji. Według niej ta stanie się nawet tytułem niezbędnym na PS5.

Final Fantasy XVI na nowych fragmentach z rozgrywki. Gra wygląda fenomenalnie

Final Fantasy XVI
Final Fantasy XVI

Clara Hertzog opisała swoje doświadczenia z Final Fantasy XVI na oficjalnym blogu PlayStation. Wczytując się w jej relację, można założyć jedno – przy udanej premierze produkcja śmiało będzie mogła stać się jednym z kandydatów na grę roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wśród zalet autorka wymienia przede wszystkim dobrze zaprojektowaną rozgrywkę. Ta ma być szybka, skomplikowana (oraz jednocześnie przystępna) i „niesamowicie ekscytująca”. Deweloperzy ze studia Creative Business Unit III podeszli też ciekawie do wyważenia poziomu trudności gry – jego tradycyjny model został zastąpiony dwoma trybami: fabularnym oraz akcji. Wybór tego pierwszego da na starcie chętnym na bliższe poznanie historii tytułu graczom szereg narzędzi ułatwiających to.

W tekście zwrócono też uwagę na m.in. osiągi techniczne gry, które są napędzane przez możliwości PS5. Szybki dysk SSD konsoli ma uczynić zabawę płynną, a bezprzewodowy kontroler DualSense „dodawać zupełnie nowy poziom immersji”.

Zobacz też: Tablet do rysowania – najlepsze modele

Z całą relacją oraz nagranymi przez autorkę fragmentami gameplayu można zapoznać się poprzez odwiedzenie wyżej wspomnianego wpisu na blogu PlayStation. Samo Final Fantasy XVI pojawi się na rynku już 22 czerwca 2023 roku i co warte wspomnienia, będzie to pierwsza gra z serii, w którą zagramy po polsku.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.