Final Fantasy XVI przeszedł wiele zmian. Porównanie graficzne tylko to potwierdza

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI otrzymało swoje pięć minut podczas wczorajszego, czerwcowego State of Play. Deweloperzy przygotowali trailer-gameplay, który pozwolił spojrzeć na fragmenty rozgrywki ukazujące m.in. interfejs gry. Teraz przyszedł czas na porównania.

REKLAMA

Final Fantasy XVI wyciśnie z PS5 siódme poty

Final Fantasy XVI – porównanie graficzne

Niektóre urywki zwiastuna przedstawionego w nocy z czwartku na piątek były wykorzystywane już wcześniej podczas promocji tytułu w 2020 roku. YouTuber Cycu1 postanowił porównać obie wersje, co pozwala spojrzeć, jak spory progres pod względem oprawy wizualnej poczyniło Square Enix na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Szczególnie w oczy rzuca się poprawione oświetlenie i większa szczegółowość lokacji.

Final Fantasy XVI prezentuje się w obecnej wersji zdecydowanie lepiej, a bazując na wpisie reżysera gry dostępnym na blogu PlayStation, programiści wciąż dopieszczają pozycję, aby wyglądała ona jeszcze piękniej na PlayStation 5. Świat Valisthei wypada znakomicie nie tylko na filmach, ale również na screenach. Poniżej przedstawiamy te, które zostały udostępnione przez wydawcę.

Sprawdź także: The Callisto Protocol wniesie branżę gier na nowy poziom?

Premiera Final Fantasy XVI jest zapowiedziana na połowę 2023 roku (dokładna data nie została podana), kiedy to będzie trwał okres letni. Mniej więcej za rok będziemy mogli sprawdzić nową przygodę od Square Enix. Na razie zapowiada się, że będzie ona niezapomnianym doświadczeniem.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!