Podsumowanie State of Play na czerwiec 2022 – pokazano Resident Evil 4 Remake i więcej!

State of Play

Zgodnie z zapowiedzią czerwcowe State of Play ruszyło 2 czerwca o godzinie 24:00 czasu polskiego (w nocy z czwartku na piątek). Jeszcze przed wydarzeniem Sony poinformowało, że przedstawi pierwsze tytuły – w tym Horizon Call of the Mountain – zmierzające na nową generację gogli wirtualnej rzeczywistości (łącznie startowych produkcji na PSVR 2 ma być 20), a także rozmaite produkcje od firm zewnętrznych.

Podsumowanie State of Play na czerwiec 2022

Wydarzenie State of Play na czerwiec 2022

Teraz jesteśmy już po evencie Sony. Poniżej przygotowaliśmy podsumowanie ukazujące wszystkie gry, które pojawiły się na czerwcowym State of Play, wraz z krótkim komentarzem dotyczącym każdego z materiałów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Resident Evil 4 Remake

Trailer Resident Evil 4 Remake

Wydarzenie otworzyło kolejne odświeżenie serii Resident Evil. Zgodnie z zapowiedzią tym razem przyszło na czwartą odsłonę marki, która zabierze nas m.in. na tereny wioski. Wcielimy się w Leona S. Kennedy’ego, który wspólnie z Adą Wong stawi czoła kolejnym niebezpieczeństwom. Premiera Resident Evil 4 Remake jest zapowiedziana na 24 marca 2023 roku. Gra zaoferuje też wsparcie dla VR.

Resident Evil Village na PSVR 2

Trailer Resident Evil Village na PSVR 2

Będąc przy Capcomie grzechem byłoby nie wspomnieć o przygodzie Ethana Wintersa z Resident Evil Village, która także trafi w przyszłości na PSVR 2. Wszystko wskazuje na to, iż będzie to tytuł startowy dla tychże gogli nowej generacji.

Horizon Call of the Mountain

Horizon Call of the Mountain na PSVR 2

Horizon Call of the Mountain jest jednym z pierwszych tytułów zapowiedzianych na PSVR 2. Sony postanowiło w trakcie czerwcowego State of Play pokazać, jak wygląda zjeżdżanie z liny, walka z wrogami, czy wspinanie się na szczyty rozmaitych obiektów w pierwszej osobie.

Spider-Man na PC!

Zwiastun Spider-Man na PC

Japoński gigant zaskoczył. To nie Ghost of Tsushima czy Returnal trafią w pierwszej kolejności na PC, a zremasterowana wersja Spider-Man, która do tej pory była dostępna wyłącznie na konsolach PlayStation 5. Premiera Spider-Man na PC zapowiedziana jest na 12 sierpnia 2022 roku.

Stray

Nowy gameplay Stray

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami Stray pojawił się na czerwcowym State of Play. Deweloperzy wreszcie przygotowali gameplay, który powinien zadowolić największych fanów kotów. Premiera Stray zbliża się wielkimi krokami, ponieważ produkcja trafi na PC, PS4 i PS5 już 19 lipca 2022 roku. Co warto zaznaczyć: pozycja będzie dostępna w ofercie PS Plus Premium i Extra od dnia premiery!

The Callisto Protocol

Gameplay-trailer z The Callisto Protocol

The Callisto Protocol, o którym w ostatnim czasie było dość głośno, także otrzymało swoje pięć minut na State of Play. Deweloperzy ukazali bardzo mroczny klimat produkcji i dość krwawe fragmenty z rozgrywki, jednocześnie zapowiadając, że pozycja pojawi się na półkach sklepowych 2 grudnia 2022 roku.

Street Fighter 6

Zwiastun Street Fighter 6

Doniesienia się potwierdziły i Street Fighter 6 został przedstawiony na czerwcowym State of Play. Nadchodzi wielka gratka dla zagorzałych fanów bijatyk – ze względu chociażby na masę interesujących funkcji społecznościowych, komentarz w czasie rzeczywistym, czy angażujący system walki. Pozycję sprawdzimy najwcześniej w 2023 roku.

Final Fantasy XVI

Trailer Final Fantasy XVI

Nie zabrakło miejsca dla Square Enix, które przyszło do nas ze swoim jRPG-iem o nazwie Final Fantasy XVI. Japońscy twórcy przedstawili trzymający w napięciu zwiastun ukazujący pierwszych bohaterów nadchodzącej przygody. Nie zabrakło również fragmentów gameplayu, które pozwalają spojrzeć, jak będzie prezentował się m.in. interfejs gry. Final Fantasy XVI zadebiutuje nie wcześniej niż podczas okresu letniego w 2023 roku.

Reszta gier ze State of Play na czerwiec 2022:

Poniżej przedstawiamy dodatkowo pomniejsze tytuły, które zadebiutują na PS5 lub/oraz PSVR 2. A są to (po kliknięciu w ich tytuł zostanie odpalony link z odpowiednim materiałem promującym):

  1. The Walking Dead: Saints & Sinners (premiera na PSVR 2)
  2. No Man’s Sky (premiera na PSVR 2)
  3. Rollerdrome
  4. Eternights
  5. Tunic
  6. Season: A letter to the future

Jak oceniacie czerwcowe State of Play? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.