Polskie studio tworzy survivalowo-strategiczne Floodland. Znamy datę premiery!

Floodland

Survival, strategia ekonomiczna, postapokalipsa i śliczna oprawa graficzna – te wyrażenia najlepiej odnoszą się do Floodland. Gra polskiego studia Vile Monarch pozwoli na budowę miasta w nowej rzeczywistości. Katastrofa ekologiczna tworzy bowiem zupełnie specyficzne i wymagające warunki.

REKLAMA

Floodland, czyli survival i strategia ekonomiczna w jednym

Trailer Floodland

Zadanie gracza we Floodland jest na pozór bardzo proste – należy pokierować grupką ocalałych tak, aby byli oni w stanie przeżyć, stworzyć osadę i móc jako tako funkcjonować. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna. Świat padł ofiarą katastrofy klimatycznej, co w efekcie doprowadziło do jego zalania. Na próżno szukać w nim wielkich połaci terenu. W zamian za to dostępne są mniejsze lub większe wyspy.

Rozgrywka polega na pozyskiwaniu surowców, rozbudowie ludzkiej ostoi (docelowo miasta), a także nawiązywaniu kontaktów z innymi grupkami. Co istotne, te nie zawsze muszą być przyjazne. Najważniejszym elementem gry jest jednak kierowanie swoją własną społecznością. Gracze będą mogli zadecydować o tym, w którym kierunku zmierza ich odbudowa świata – marzenia o utopii mogą zostać porzucone na rzecz zamordyzmu.

Zobacz też: Głośnik przenośny – najlepsze modele

Całość może pochwalić się bardzo ładną stylistyką, która na myśl przywodzi nawet i farby. Artystyczny sznyt z pewnością przysłuży się grze o tematyce społeczeństwa i życiu na naszej planecie. Premiera Floodland została zapowiedziana na 15 listopada 2022 roku. Tytuł ukaże się wyłącznie na PC.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!