Foamstars nie zawojuje rynku i nawet PS Plus tu nie pomoże. Gra straciła niemal wszystkich graczy

Foamstars

Foamstars to jedna z tych produkcji, która próbując podpiąć się pod trend innej gry (w tym przypadku Splatoon 3), liczyła na odniesienie sporego sukcesu. Tytuł ten dodany został nawet na premierę do abonamentu PS Plus, co teoretycznie powinno przełożyć się na większą popularność. Teoria jednak nie idzie w parze z praktyką i akurat ta pozycja od Square Enix radzi sobie naprawdę fatalnie.

Foamstars wyjątkowo szybko straciło spore liczby graczy

Foamstars

Według danych przekazanych przez portal True Trophies liczba graczy w Foamstars od premiery poleciała na pysk bardzo drastycznie. Odpływ odbiorców miał sięgnąć nawet 94%, co jak na relatywnie świeżą produkcję, która dodatkowo jest wieloosobowa i w założeniach powinna przyciągać do siebie na dosyć długi czas.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Już pierwszym prognostykiem porażki mógł być pierwszy poważny odpływ graczy, który miał miejsce w pierwszych dwóch tygodniach od premiery. Wówczas Foamstars porzuciło aż 54% całkowitej liczby graczy, która początkowo przewyższała nawet Helldivers 2.

Foamstars — zapowiedź nowego sezonu rozgrywek

Ciężko jednoznacznie określić powodów, dla których najnowsza gra wieloosobowa od Square Enix zalicza tak fatalne wyniki. Można tutaj dopatrywać się pewnego przesytu na rynku i faktu, że aktualnie to wspomniane Helldivers 2 cieszy się największą popularnością w segmencie gier-usług. Nie można też wykluczyć, że tytuł jest po prostu niedostosowany do oczekiwań graczy i tego, czego faktycznie oczekują. Takie rozminięcie się z potrzebami odbiorców jest o wiele gorsze, bo ostatecznie nie wróży tytułowi żadnej przyszłości.

Square Enix co prawda dalej zamierza rozwijać grę i próbuje zachęcać do niego nowych odbiorców. Dowodem tego jest zapowiedź nowego sezonu rozgrywek wraz z prezentacją nowej grywalnej postaci. Czy to jednak przekona graczy? Tego dowiemy się już niebawem.

Źródło: True Trophies

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.