Forspoken zebrał średnie recenzje na Steamie. Gracze narzekają na tragiczną optymalizację

Forspoken

Premiera Forspoken już za nam i patrząc po recenzjach opublikowanych w sieci, można wywnioskować, że nie jest to najlepszy debiut w całej historii Square Enix. Okazuje się, że pecetowi gracze mają o tym tytule jeszcze gorsze zdanie, a wszystko to za sprawą tragicznej optymalizacji tegoż portu. W niektórych przypadkach gra zagina ponoć naprawdę potężne maszyny.

Gracze zauważają, że Forspoken na PC został bardzo źle zoptymalizowany

Forspoken recnezje steeam
Recenzje Forspoken na platformie Steam

Na karcie produktu w sklepie Steam można wyczytać, że pecetowy port Forspoken stoi na bardzo niskim poziomie optymalizacji. Wiele osób zwraca uwagę, że pomimo naprawdę mocarnych konfiguracji sprzętowych gra ma problemy z utrzymaniem stabilnej liczby klatek na sekundę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jeden z oburzonych graczy (grafika powyżej) twierdzi, że najnowsze dzieło Square Enix działa na jego komputerze wyposażonym w kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3070 i procesor Ryzen 7 generacji zaledwie w 40 kl./s podczas podróżowania po otwartym świecie.

Poza tym w opinii tych wielu innych osób gra absolutnie nie wygląda tak, jakby faktycznie wymagała tak rozbudowanej konfiguracji. Jeden z recenzujących pokusił się nawet o stwierdzenie, że Assassin’s Creed Unity z 2014 roku wygląda „bardziej next-genowo” niż Forspoken.

Przeczytaj też: Najlepsze polskie gry

Na moment pisania tego newsa najnowsza gra od Square Enix zebrała łącznie 932 recenzje, z czego zaledwie 49% jest pozytywnych. Oczywiście gracze narzekają także na bardzo słabą i nieporywającą historię, jednak głosy mówiące o słabej optymalizacji Forspoken na PC są przeważające. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy poważnie potraktują te głosy i dość szybko wydadzą stosowne aktualizacje.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.