Forspoken — twórcy reagują na krytykę wersji demo i obiecują szereg poprawek na premierę

Forspoken

Jakiś czas temu Forspoken otrzymało wersję demonstracyjną, która obnażyła wiele bolączek, z jakimi mierzył się ten tytuł. Najczęściej pojawiającym się zarzutem był problem z utrzymaniem stabilnych 60 kl./s na PS5. Na tym jednak lista błędów tej produkcji się nie kończy, a twórcy, widząc to, posypują głowy popiołem i zapowiadają szereg poprawek.

Premierowe wydanie Forspoken ma być pozbawione błędów wersji demonstracyjnej

Forspoken
Forspoken

Deweloperzy zapowiedzieli niedawno, że położą jeszcze większy nacisk na kwestię optymalizacji tak, aby Forspoken bezproblemowo utrzymywało stabilny framerate na pułapie 60 FPS. Co więcej, twórcy poprawią HDR, który również był dość mocno krytykowany przez graczy. Finalna wersja gry ma obsługiwać ten tryb znacznie lepiej, co ostatecznie powinno przełożyć się na zadowalającą oprawę wizualną.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Poprawie ma także ulec kwestia gameplayowa, a zwłaszcza „magiczne lasso” Freyi. Gracze ogrywający wersję demo Forspoken skarżyli się bowiem, że nie można było z niego korzystać podczas poruszania się po skałach. Finalna wersja tej pozycji ma ostatecznie dawać graczom więcej swobody w poruszaniu się głównej bohaterki.

Przeczytaj też: Najlepsze gry strategiczne

Na ten moment nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za deweloperów, aby ich praca była jak najbardziej owocna. Czy faktycznie tak będzie? Przekonamy się już 24 stycznia 2023 roku.

Warto na koniec podkreślić, że Forspoken zadebiutuje na PC oraz PlayStation 5. Twórcy zapowiadają, że posiadacze konsol Sony będą mogli „poczuć magię na własnych rękach”, dzięki potencjałowi kontrolera DualSense.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.