Fortnite znowu przyciąga miliony osób! Nowa aktualizacja przypadła graczom do gustu

Fortnite Klasyka Rozdział 4 Sezon 5

Wraz z wczorajszą aktualizacją do Fortnite powróciła mapa z 2018 roku. Poza możliwością odwiedzenia dobrze znanych lokacji, takich jak Wykrzywione Wieże, Lepki Lasek czy Karkołomne Kino, zdobywane przez graczy wyposażenie zostało ograniczone do przedmiotów występujących w początkowych sezonach. Decyzja Epic Games okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ liczba jednocześnie zalogowanych osób zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Nostalgia to potężna broń w rękach twórców gier. Fortnite przeżywa renesans popularności

Fortnite – liczba graczy od kwietnia do 4 listopada 2023 roku

Jak podaje serwis Fortnite.GG, w ciągu ostatniej doby (3-4 listopada) do Fortnite zalogowało się jednocześnie niemal 5,9 mln graczy. Mamy do czynienia z najlepszym wynikiem odnotowanym w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W ujęciu procentowym mówimy o wzroście na poziomie 151,4 procent w porównaniu do października 2023 roku.

Wzrost popularności odnotowano również na portalach streamingowych. Według danych zebranych przez SullyGnome.com, 3 listopada o godz. 19:00 Fortnite zdominował platformę Twitch, przyciągając przed ekrany 616 827 widzów. W tym samym czasie rozgrywkę w Grand Theft Auto V śledziło 180 893 osób, a Minecraft i Counter Strike 2 mogły pochwalić się wynikami na poziomie odpowiednio 128 430 i 122 090 widzów.

Przeczytaj także: Ranking telewizorów 75 cali

Stara mapa ma gościć w grze przez miesiąc. Co kilka dni będą udostępniane aktualizacje wprowadzające elementy znane z sezonów 6, 7, 8, 9 i X. Pełny harmonogram można znaleźć na oficjalnej stronie Fortnite.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.