Forza Horizon 5 otrzymała ważną aktualizacją. Tryb fabularny w kooperacji, naprawione konwoje i więcej

Forza Horizon 5

W lipcu odbędzie się premiera pierwszego rozszerzenia do Forza Horizon 5. Mowa o Hot Wheelsach, które szerzej zostały przedstawione podczas konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase 2022. W międzyczasie deweloperzy zadbali o ważną aktualizację gry, która modyfikuje lub naprawia pewne elementy wyścigówki.

Forza Horizon 5 z wieloma poprawkami w najnowszym patchu

Forza Horizon 5 – trailer

Pierwsze i najważniejsze – Playground Games umożliwiło poznawanie trybu fabularnego (Horizon Stories) w trybie kooperacyjnym dla maksymalnie sześciu osób. Deweloperzy zadbali o nowe wydarzenie Forza EV Monthly Rivals i zmodyfikowali dźwięki silników czy wygląd niektórych z pojazdów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Aktualizacja naprawia także wiele błędów trapiących graczy Forza Horizon 5 – w tym ten, który dotyczył 12-osobowych konwojów. Od teraz korzystanie z tego modułu rozgrywki jest przyjemniejsze, a odbiorcy nie powinni zmagać się z bugami, które występowały podczas zwiedzania świata z innymi graczami. Uaktualnienie jest dość spore, bo na Xboxie Series X waży ono ok. 16 GB, a na Xboxie One – mniej więcej 12 GB. Pełna lista zmian w aktualizacji została wyszczególniona na stronie gry.

Sprawdź także: Nowe gry w Xbox Game Pass

Na sam koniec warto wspomnieć, że Playground Games przygotowuje Forzę Horizon 5 pod DLC Hot Wheels. Do gry wrzucono pliki z modelami niestandardowych samochodzików Hot Wheels, z których będzie można skorzystać po premierze dodatku zapowiedzianego na 19 lipca 2022 roku.

O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.