Forza Horizon 5 jest szalenie popularna! Liczba graczy imponuje, bo to prawie populacja Polski

Forza Horizon 5 Patryk Rozgwiazda

Gatunek gier wyścigowych w ostatnich czasach ma się naprawdę bardzo dobrze, a świadczyć o tym może mnogość różnorodnych produkcji. Entuzjaści sportów motorowych mogą liczyć m.in. na Gran Turismo 7, F1 22 czy Forzę Horizon 5. Okazuje się, że ta ostatnia pozycja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród graczy, a przemawiają za tym konkretne liczby.

Liczba graczy w Forza Horizon 5 przekroczyła konkretny kamień milowy

(FYI) Forza Horizon 5 has hit over 30 million players, in just 18 months after release! 🤯 pic.twitter.com/tUIpx4eZ0I

— Idle Sloth💙💛 (@IdleSloth84_) May 13, 2023

(FYI) Forza Horizon 5 has hit over 30 million players, in just 18 months after release! 🤯 pic.twitter.com/tUIpx4eZ0I

— Idle Sloth💙💛 (@IdleSloth84_) May 13, 2023

Bazując na oficjalnych informacjach, które pojawiły się w sieci liczba graczy, którzy zagrali w Forzę Horizon 5 przekroczyła już 30 milionów osób na całym świecie. Wynik ten można dokładnie podejrzeć bezpośrednio w samym tytule; po przejściu do zakładni globalnych rankingów możemy sprawdzić swoją pozycję na tle wszystkich pozostałych użytkowników.

Sam wynik jest naprawdę imponujący, zwłaszcza że około rok temu w produkcji łącznie bawiło się 20 milionów osób, a więc przez ostatnie 12 miesięcy tytuł od Playground Games przyciągnął do siebie około 10 milionów nowych twarzy.

Przeczytaj też: Gry z crossplayem

Bez wątpienia jest to efekt naprawdę udanej rozgrywki, ale także obecności produkcji w bibliotece Xbox Game Pass oraz przemyślanego wsparcia od deweloperów. Na koniec pozostaje jednak pytanie, czy nadchodząca Forza Motorsport zbliży się do rezultatu osiągniętego przez Forze Horizon 5? Zapewne dowiemy się w relatywnie niedalekiej przyszłości.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.