Forza Motorsport w akcji! Materiał przedstawia nową fizykę opon oraz wykorzystanie SI

Forza Motorsport

Forza Motorsport to bez dwóch zdań jedna z najbardziej oczekiwanych gier wyścigowych 2023 roku. Od pewnego czasu deweloperzy ze studia Turn 10 sukcesywnie podgrzewają atmosferę, a udostępniony w połowie czerwca fragment rozgrywki jest tego dobrym przykładem. Dzięki najnowszemu materiałowi zyskaliśmy wgląd w nowe aspekty rozgrywki, które pozwalają nam uzyskać jeszcze pełniejszy obraz tego, co czeka nas po premierze.

Forza Motorsport z materiałami pokazującymi nową fizykę opon oraz wykorzystanie SI

Zapis wydarzenia Forza Monthly w lipcu 2023 roku

Ostatnie wydarzenie z cyklu Forza Monthly zostało niemal w pełni poświęcone przedstawieniu nowych aspektów, które mają cechować Forzę Motorsport, a więc fizyki opon oraz zastosowania sztucznej inteligencji.

W przypadku tej pierwszej funkcji deweloperzy pochwalili się, że w ich nadchodzącej grze opony będą posiadały aż osiem punktów styku z podłożem. Jednocześnie będą one obracać się nadwyraz szybko, bo w 360 cyklach na sekundę. Dzięki temu doświadczenia płynące ze ścigania się po nierównościach będą wyjątkowo realistyczne.

Wraz z tym Forza Motorsport odda w ręce fanów możliwość dobrania odpowiedniej mieszanki opon do naszych preferencji i toru na jakim będziemy się ścigać. Twórcy zapowiadają, że wybór odpowiedniego ogumienia może być kluczowy dla osiągania jak najlepszych rezultatów.

Poruszony został także wątek wykorzystania sztucznej inteligencji w Forza Motorsport, która ma zapewnić w rozgrywkach dla jednego gracza jeszcze większy realizm. Dzięki zastosowaniu technik uczenia maszynowego będziemy mieli większą pewność, że nigdzie po drodze twórcy nie oszukują nas poprzez odgórne skryptowanie zachowań oponentów.

Interesujący jest także fakt, że sztuczna inteligencja nie będzie nieomylna i zdarzy się jej zaliczyć wpadki podczas wyścigów. Te jednak mają być bardziej naturalne i przypominać błędy popełniane przez ludzkich graczy.

Nie zabraknie także możliwości skalowania poziomu trudności, co oznacza, że nie będziemy skazania na zbyt łatwe, albo też zbyt trudne wyścigi. Jednocześnie deweloperzy ostrzegli, iż najwyższy poziom trudności SI w Forza Motorsport ma być „nie do pokonania”.

Przeczytaj też: Gry visual novel

Kup Forza Horizon 5

Wszystko to prezentuje się nadwyraz intrygująco i sprawia, że Forza Motorsport już w dniu swojej premiery może odjechać wielu swoim konkurentom. Czy tak faktycznie będzie? Tego dowiemy się już po debiucie, który zaplanowany został na 10 października 2023 roku na PC oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.