Forza Motorsport nie osiąga 60 FPS z kartą RTX 4090. Optymalizacja gry na PC może rozczarować

Forza Motorsport

Pierwsze recenzje Forza Motorsport wskazują na to, że gra jest solidna, choć nie rewelacyjna. Tytuł zadebiutuje już za kilka dni, na co z pewnością czeka wielu fanów gier motoryzacyjnych. W związku z nadchodzącą premierą pojawiają się już testy gry na komputerach osobistych, które sprawdzają optymalizację produkcji.

Forza Motorsport nie osiąga 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K Ultra z kartą RTX 4090

Test Forza Motorsport na PC

Redakcja WCCFTech postanowiła przeprowadzić testy Forzy Motorsport na PC. W tym celu wykorzystany został sprzęt z procesorem AMD Ryzen 7 7800X3D, kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4090 i 32 GB RAM DDR5. Grę uruchomiono na dysku SSD WD_Black SN850.

Jak się okazuje, przy ustawieniach Ultra, Ray Tracingu, DLSS w trybie Performance, test wskazywał średnio 39 FPSów. Dezaktywacja Ray Tracingu pozwoliła osiągnąć jedynie 10 klatek na sekundę więcej. Według raportu Forza Motorsport ma problemy z zacinaniem i wydajnością, mimo odpowiedniego, a nawet przekraczającego idealną konfigurację podawaną przez twórców PC.

Benchmark zakłada nieco ekstremalne warunki testowe – gra zazwyczaj działa znacznie sprawniej przy zwykłej rozgrywce – jednak wynik może być rozczarowujący dla osób, które planowały zabawę na komputerach osobistych. Warto również zauważyć, że Forza Motorsport jest dobrze zoptymalizowana pod kątem konsol, gdzie oferuje dynamiczną rozgrywkę w 60 FPS i 4K na Xbox Series X.

Zobacz też: Telefon do 500 zł

Na zakończenie przypominamy, że Forza Motorsport zadebiutuje już 10 października 2023 roku. Gra zmierza na PC oraz na konsole Xbox Series X|S. W dniu premiery trafi także do biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.