Nowości w trybie wieloosobowym w Forza Motorsport! Twórcy omawiają wprowadzone zmiany

Forza Motorsport

Jakiś czas temu mieliśmy okazję zobaczyć kolejny tor, który pojawi się w Forza Motorsport. Tym razem w sieci pojawił się odcinek Forza Monthly, w trakcie którego twórcy omówili kolejne aspekty gry. Został poruszony temat trybu wieloosobowego, któri pojawi się w najnowszej odsłonie Forza Motorsport.

Twórcy omówili nowości, jakie pojawią się w trybie wieloosobowym w Forza Motorsport

Forza Monthly sierpień 2023

W ostatnim Forza Monthly twórcy omówili aspekty trybu wieloosobowego, który pojawi się w nadchodzącej grze Forza Motorsport. Jak się dowiedzieliśmy, pojawią się trzy tryby: pierwszym z nich jest Featured Multiplayer, gdzie uczestniczymy w rankingowych wyścigach zaplanowanych na określone godziny. Drugi to Private Multiplayer, dający możliwość tworzenia własnych sesji oraz dostosowania ich do naszych preferencji. Nie zabraknie również trybu Rivals, charakterystycznego dla serii.

Tryb Featured Multiplayer pozwoli zmierzyć się w predefiniowanych zawodach odbywających się o konkretnych godzinach w ramach pełnych weekendów wyścigowych. Przed wyścigami odbędą się kwalifikacje oraz sesje próbne. Dane dotyczące liczby okrążeń i warunków będą udostępnione wcześniej, aby gracze mogli przygotować się do zmagań.

W ramach tego trybu pojawią się dwa rodzaje wyścigów: Spec Series z homologowanymi autami oraz Open Series, do którego możemy zgłosić dowolne auto spełniające ograniczenia klasowe. Jednym z elementów będą także pit stopy, które pozwolą zarządzać ilością paliwa i mieszankami opon. Warto również wspomnieć, że podczas rozgrywek w sieci będziemy oceniani pod kątem umiejętności oraz zachowania na torze.

To oznacza, że w wyścigach rankingowych gra połączy nas z zawodnikami z podobnymi umiejętnościami i stylem gry. Nie dotyczy to jednak prywatnych lobby (Private Multiplayer), w których będziemy mogli samodzielnie organizować zawody, dostosowując zasady, długość trasy oraz rodzaj wyścigu. To przykładowo umożliwi odwzorowanie długodystansowych wyścigów takich jak Le Mans.

Do Forza Motorsport wraca również tryb Rivals, który stanowi odmianę wyzwań czasowych. Tryb zawiera teraz opcję pomijania okrążeń. Dodatkowo twórcy wspomnieli o cenach samochodów – te mają kosztować teraz setki tysięcy, zamiast milionów kredytów.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dwojga

Kup Forza Motorsport

Na koniec przypomnijmy, że Forza Motorsport zadebiutuje na PC oraz konsole Xbox Series X|S. Data premiery produkcji to 10 października 2023 roku. Warto dodać, że tego samego dnia tytuł zasili również bibliotekę Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.