Frictional Games chce zerwać z łatką „twórców horrorów”. Autorzy Amnesii i SOMY planują stworzyć inne gry

Amnesia: Rebirth

Już od ponad dekady Frictional Games jest uznanym twórcą horrorów. Gry studia nigdy nie były tworzone w budżecie obracającym się wokół tytułów AAA, ale za to zdobyły uznanie fanów na całym świecie. Deweloperzy nie chcą jednak zamykać się na jeden gatunek, by „bardziej skupić się na innych walorach emocjonalnych”.

Następna gra Frictional Games nie będzie horrorem? Dyrektor kreatywny Frictional Games mówi o innych opcjach

Zwiastun Amesia: The Bunker

Dyrektor kreatywny Frictional Games wypowiedział się ostatnio na łamach portalu 80.lv. Co ciekawe, Thomas Grip ujawnił nam, że jego studio bada inne opcje, nie chcąc zamykać się wyłącznie na horrory.

Horrory to naturalnie gry, w których emocje są na pierwszym planie. Gry naprawdę się w tym wyróżniają. Jednak badamy również tematy poza robieniem przerażających rzeczy.

Thomas Grip

Frictional stworzyło w przeszłości horrory, które na stałe weszły do kanonu gatunku. Nic więc dziwnego, że teraz deweloperzy chcieliby spróbować swoich sił z czymś nieco odmiennym. Nie oznacza to jednak rezygnacji z rozpoznawalnych dla ich produkcji elementów.

Myślę, że w przyszłych projektach ograniczymy nieco aspekty horroru, aby bardziej skupić się na innych walorach emocjonalnych. Jestem przekonany, że te gry nadal będą przypominać gry Frictional. Immersja, osobista podróż i holistyczna wizja są tym, co uważam za cechy definiujące grę Frictional – nie tylko horror jako taki.

Thomas Grip

Ze słów dyrektora kreatywnego możemy spodziewać się, że nadal będziemy świadkami tytułów stawiających na emocje. Być może chodzi po prostu o ograniczenie czynników grozy, co naturalnie odblokowałoby dostęp do innych zabiegów mających wpłynąć na gracza.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Until Dawn

Kup Amnesia: The Bunker

Tymczasem najnowsza gra Frictional – Amnesia: The Bunker – zadebiutowała w czerwcu 2023 roku. Produkcja jest dostępna na PC, PS4, PS5, Xboxie One oraz Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.