Granie w Elden Ring z poradnikami to nie wstyd. Hidetaka Miyazaki uspokaja graczy

Elden Ring Malenia

Nadchodząca premiera dodatku Shadow of the Erdtree zbliża się wielkimi krokami, a wraz z tym Elden Ring zyskuje coraz większą popularność wśród naprawdę sporej grupy odbiorców. Wielu jednak kolejny raz odbije się od tej produkcji, skarżąc się na rzekomy „wysoki poziom” trudności, nie chcąc przy tym korzystać z poradników czy wszelkiego rodzaju pomocy dostępnych w grze. Temat ten poruszył sam legendarny deweloper z From Software — Hidetaka Miyazaki.

Hidetaka Miyazaki rozumie, że gracze Elden Ring potrzebują poradników, jednak nadal stara się tworzyć gry tak, aby można było je przejść bez pomocy

Elden Ring Morgott
Elden Ring, Morgott

Miyazaki w rozmowie z redakcją PC Gamer przyznał, że spodziewa się, iż wielu graczy, którzy podejdą do DLC Shadow of the Erdtree będzie korzystać z wszelkiego rodzaju poradników i pomocy przygotowanych przez społeczność. Deweloper nie widzi w tym nic złego, jednak podkreślił, że tworzone przez niego gry nigdy nie były tworzone tak, aby nie dało się ich ukończyć w pełni samodzielnie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście, że gracze będą korzystali z poradników w sieci, a w sieci i na forach będzie mnóstwo informacji o sekretach i różnych taktykach. Spodziewamy się tego. Rozumiemy, że gracze korzystają z pomocy, ale nie robimy naszych gier tak, aby to było niezbędne. Staramy się gwarantować graczom odpowiednie wsparcie, kiedy podchodzą do gry „na ślepo”

Hidetaka Miyazaki

Ekipa z From Software wierzy, że w przypadku Shadow of the Erdtree gracze będą w stanie poznawać to, co do zaoferowania ma dodatek, odkrywać sekrety i pokonywać stawiane przed nimi wyzwania. Mając na uwadzę, że sam wstęp do dodatku wymaga pewnego obycia z podstawką Elden Ring, tak można zakładać, że pewna część graczy będzie już odpowiednio zapoznana ze stylem tworzenia gier przez Miyazakiego i spółkę, a kolejne trudności będą już tylko próbą cierpliwości i samozaparcia, a nie walką z czymś, czego nie rozumieją.

DLC Shadow of the Erdtree zadebiutuje 21 czerwca 2024 roku. Aby rozpocząć wątek dodatku, trzeba będzie uprzednio pokonać jednego z bossów w podstawowej wersji gry. Wedle ostatnich danych akurat tego przeciwnika pokonało mniej niż 40% grających. Jeśli więc zamierzacie na premierę sprawdzić, co tym razem przygotowało From Software, to radzimy powoli zabierać się za ogrywanie podstawki, aby bez większych przeszkód dojść do wymaganego etapu.

Źródło: PC Gamer

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.