FromSoftware wyłączy serwery w 2 kultowych grach! Studio pozbawi fanów rozgrywki online na PS3 i Xbox 360

Armored Core Verdict Day, Dark Souls 2

W życiu tak jest, że wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Tak też bywa z dostępnością serwerów na starych konsolach. Tym razem na wyłączenie rozgrywki online postanowili zdecydować się deweloperzy z FromSoftware. Pod koniec marca 2024 roku studio wyłączy serwery na konsolach PS3 i Xbox 360 dla aż dwóch swoich tytułów.

Serwery Dark Souls 2 i Armored Core: Verdict Day na Xbox 360 i PS3 przestaną działać

Studio FromSoftware zamieściło w serwisie X/Twitter oficjalny komunikat, w którym informuje fanów o wyłączeniu serwerów Dark Souls 2 na PS3 i Xbox 360 31 marca 2024 roku. Deweloperzy podkreślili również, że rozgrywka offline pozostanie dostępna. Posiadacze PC, PS4 i Xbox One nie muszą obawiać się tych zmian, dla nich tryb online pozostanie dostępny.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie jest to jednak jedyna gra od FromSoftware, która zostanie pozbawiona trybu gry przez Internet. Bliźniaczy komunikat otrzymał również Armored Core: Verdict Day. Serwery tego tytułu zostaną wyłączone tego samego dnia.

Tu jednak sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż produkcja ta nie jest dostępna na żadnych innych platformach. Oznacza to, że w tym przypadku rozgrywka online zniknie na zawsze.

Zobacz też: Najlepsze gry na komputer

Trudno jest dziwić się takiej decyzji ze strony studia. Utrzymanie serwerów to zawsze dodatkowy koszt ponoszony przez dewelopera, a mowa tu o konsolach, które lata swojej świetności mają już dawno za sobą i wokół nich skupia się niewielka grupa graczy. Całe szczęście czasu do wyłączenia rozgrywki online jest na tyle dużo, by móc się nią jeszcze w pełni nacieszyć.

Źródło: X/Twitter, X/Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.